Pravidla Turnaje

24.07.2013

Přinášíme Vám pravidla tohoto turnaje.

Pravidla turnaje

• Počet hráčů na každý zápas je 5+1. Minimální počet je 4+1. Pokud nemůže družstvo doplnit počet hráčů, zápas končí kontumačním výsledkem 3:0. Pokud je v době ukončení zápasu výsledek vyšší, platí ten vyšší jako konečný.
  • Hráči nesmí hrát za jiná mužstva, jinak budou tyto mužstva diskvalifikována. Připomínky k takto hraným zápasům se prověřují bezprostředně po odehraném utkání.
  • Střídání je hokejové bez pokynu rozhodčího z poloviny hřiště.
  • Pokud se k utkání podle stanoveného rozpisu mužstvo nedostaví, zápas prohraje kontumačně s výsledkem 3:0.
  • Brankář může vyhazovat míč přes celé hřiště. Při rozehrání odkopu od branky musí rozehrát rukou.
  • Hraje se bez ofsajdů, auty se házejí, rohy se kopou, branka platí z celého hřiště. Každý skluz posuzuje rozhodčí jako faul.
  • Pokutový kop se provádí ze značky cca 10 m pouze na pokyn rozhodčího. Brankář v době kopu musí stát na brankové čáře a ostatní hráči mimo pokutové území.
  • Brankář nesmí chytat malou domů do ruky a nesmí míč držet v rukou déle jak 4 vteřiny, jinak soupeř zahrává nepřímý volný kop.
  • Všichni hráči smí nastoupit jen v kopačkách turfech, gumotextilních kopačkách nebo sálové obuvi. Toto pravidlo si hlídají kapitáni. Pokud přesto nastoupí některý hráč v kovových kolíkách, bude hráč dočasně vyřazen ze hry až do jeho přezutí + dostane trest 2 minuty za porušení pravidel.
  • Za inzultaci rozhodčího je vyloučen hráč do konce turnaje a výsledek tohoto utkání se kontumuje ve prospěch soupeře.
  • Hráč, který dostane žlutou kartu, bude vyloučen na dvě minuty. Družstvo hraje v oslabení a po dvou minutách se do hry může zapojit zpátky. Když během trestu padne gól, trest se neruší. V případě červené karty je hráč vyloučen na pět minut. Když během trestu padne gól, trest se neruší.  Vyloučený hráč v tomto utkání již nehraje.
  • Time-aut v průběhu hrací doby není povolen.
  • Dodržování času hrací doby je sledováno hlavním rozhodčím a pouze on je kompetentní k posouzení hrací doby.
  • Zápasy se budou hrát 1x12 minut. Hrací čas zápasů stanoví pořadatel před začátkem turnaje, s ohledem na počet přihlášených družstev.
  • Každý hráč hraje na vlastní nebezpečí. V případě zranění hráče nenese pořadatel turnaje žádnou zodpovědnost.
  • Jakékoliv stížnosti se podávají u pořadatele turnaje a to bezprostředně po odehraném zápase, nejpozději do pěti minut. Na pozdější stížnosti nebude brán zřetel.
  • Případné dotazy budou zodpovězeny na rozlosování turnaje, případně před zahájením turnaje.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo kterékoliv pravidlo změnit, nebo úplně vyřadit, tuto změnu musí provést před zahájením turnaje a musí to oznámit zástupcům všech zúčastněných týmů. Všichni hráči startují na vlastní nebezpečí. Na samotných hráčích leží zodpovědnost za rozhodnutí o své fyzické připravenosti a schopnosti absolvovat turnaj. Tato pravidla jsou závazná pro všechny týmy. Je povinností kapitána mužstva seznámit s těmito pravidly všechny hráče.