Šlágr kola dopadl, lépe pro Gamisport!

30.09.2014

V sobotu 27. 9. 2014 proběhlo za deštivého počasí kompletní dvanácte kolo a jedna dohrávka desátého kola Třinecké Městské ligy.

Od osmi hodin ráno nastoupili proti sobě hráči REALU KAMBYS a FC KONSKÉ utkání bylo od začátku zajímavé a nebylo nouze o šance i góly. Vedení domácích nemělo dlouhou životnost, protože Konská dvougólový náskok soupeře rázem obrátila a ujala se vedení hned  o tři branky, které ovšem hráči hosté promarnili a nakonec utkání skončilo remízou 6:6. Pro Konskou je to již sedmá remíza v řadě a to se ještě žádnému mužstvu v historii třinecké městské ligy nepodařilo. Tento unikátní kousek se jistě zapíše do historie ligy!

Druhý duel dvanáctého kola Městské ligy svedl proti sobě vedoucí GAMISPORT a druhý FK RELAX. Utkání slibovalo od začátku zajímavou podívanou, která po nerozhodné první půli 3:3 pokračovala i ve druhém poločase, který nakonec ovládli domácí a v první pěti minutovce druhé půle takřka rozhodli třemi brankami o svém dvanáctém vítězství v řadě. Relax už stačil v závěru pouze korigovat na rozdíl dvou branek 8:6.

Od desíti hodin proti sobě nastoupili hráči oslabeného FC TIPU a mužstvo GKS TŘINEC, které v minulém kole zaznamenalo svou první výhru v soutěži, ale do utkání lépe vstoupili hráči Tipu, kteří po celý zápas vycházeli ze zajištěné obrany a svými rychlými protiútoky navyšovali své skóre. Takřka do puntíku dodrželi taktiku, kterou jim z lavičky naordinoval nehrající kapitán Franiok a nakonec slavili i zisk tři bodů. Hosté měli hodně dobrých příležitosti, ale bohužel v koncovce jim chyběl klid a proto Tip zvítězil 11:4.

Další utkání nabídlo měření sil trápícího se INSTALU a Neborovského BETISU, který prožil ve dvanáctém kole plný bodový přísun. V zápase s Instalem rozhodl hlavně závěr utkání, když po ruce mimo vápno dostal červenou kartu brankář domácích a pro Betis začala za stavu 4:2 pěti minutová přesilovka. Ta i přes neúspěšné pokusy vysílila hráče Instalu, kteří už v závěru druhé půle nenašli síly na závěrečný tlak a hosté si utkání už pohlídal, přesto Instal ještě stačil snížit na konečných 3:4

V pravé poledne svedli na hřišti souboj hráči FC PODLESÍ a PROFIÚKLIDU, který do utkání vstoupil značně oslaben. Hráči domácích působili po celý zápas zkušenějším dojmem a proto i utkání dovedli do vítězného konce. Profiúklid měl velké problémy s přechodem obranného pásma hráčů Podlesí, které podržel svými zákroky Petr Pilch. V zápase předvedl pár skvělých zákroku i brankář hostů Marek Friedl, čímž zabránil vyššímu skóre. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Podlesí 3:0.

Poslední utkání sobotního hracího dne byla dohrávka desátého kola mezi hráči FC PODLESÍ a BETISEM, který potvrdil formu a plně bodoval, i když úroveň utkání už byla slabší, bylo přeci jen poznat, že obě mužstva mají odehrané po jednom zápase. Více sil prokázali v utkání hráči Betisu, kteří se na sobotní dvojzápas lépe připravili a urvali další tři body za vítězství 4:2.

Nejlepšími střelci sobotního dne byli dva hráči. Lukáš Baron s Gami Sportu a Michal Sikora s Fc Tipu oba vsítili čtyři branky.

V soutěži o nejlepšího brankáře soutěže dosáhl na tři body František Macura z Fk Relax, dva body si připsal Petr Pilch z Fc podlesí a jeden bod zaznamenal Marek Friedl z Profiúklidu.

Tabulka střelců bude upravena během zítřejšího odpoledne.