Střelecké dostihy pokračují!

20.10.2014

V sobotu 18. října 2014 pokračovala městská liga v malé kopané patnáctým kolem.

Hned v úvodu se utkaly mužstva PROFIÚKLIDU a FC TIPU. Domácí v první půli měli sice tři obrovské šance, ale výsledek 0:3 po prvních pětadvaceti minutách hovořil za vše. V druhém dějství si výhru hráči Tipu zkušeně pohlídali a zvítězili 3:6!

V druhém utkání přivítal poslední tým městské ligy GKS TŘINEC hráče FC PODLESÍ. I přes veškerou snahu doplatili domácí na střeleckou nemohoucnost. Naopak hráči Podlesí využili své šance a zvítězili jednoznačně 0:5!

V dalším utkání na sebe narazili FK RELAX a remízový král FC KONSKÁ. Domácí vlétli na svého soupeře ve velkém stylu. Během prvních patnácti minut si vytvořili velký tlak a minimálně deset gólových šancí, jenže gólman hostů byl dnes ve skvělé formě a držel svůj tým stále ve hře. Až na konci první půle se domácím přeci jen podařilo vstřelit vedoucí branku, která je uklidnila. V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, domácí pokračovali v útočné hře a hosté sporadicky ohrožovali branku Relaxu z breaku. Tentokrát ovšem své akce dokázali dotáhnout až do brány a postupně navyšovali skóre. Za stavu 4:0 měli hosté možnost pokutového kopu. K němu se postavil nejlepší hráč hostů brankář Pawel Czapla a nekompromisní střelou k tyči snížil na 4:1. V závěru zápasu ještě oba týmy přidali po jedné brance. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Relaxu 5:2.

V pravé poledne se odehrál zápas mezi INSTALEM a GAMISPORTEM. Domácí nastoupili do utkání jen v počtu 4+1. Hráči Gami přistoupili k zápasu sportovně a hráli taktéž ve sníženém počtu hráčů v poli. Oba mužstva hráli ofenzivní fotbal a výsledek 5:18 mluví za vše. Gamisport tak předčasně může slavit titul, když zatím ani v jednom zápase soutěže neztratil ani jeden bod a suverénně si zajistil titul!

V nedělní dohrávce 15. kola proti sobě nastoupili TJ NEBORY MK BETIS proti REALU KAMBYS. Domácí se sešli k utkání ve své téměř nejsilnější sestavě, naopak Kambys nastoupil v již tradiční sestavě 5+1 bez hráčů na střídání. Vyrovnané utkání, rozhodlo především proměňování šancí. V něm se hosté díky téměř 100% úspěšnosti svého ostrostřelce Petra Bonaciny dostali rychle do vedení 0:4. Vypadalo to ze strany hostů na pohodové utkání. Jenže v druhém poločase se hráči Betisu střelecky probudili a začala divoká přestřelka, která nabídla nádhernou sportovní podívanou! Domácí byli dokonce blízko vyrovnání, ale svou šanci promarnili a prohráli 6:8!

V tabulce střelců řádí jako uragán dva nejlepší střelci městské ligy Petr Bonacina (Real Kambys) a Lukáš Baron (Gamisport). Oba opět ukázali, že jim to letos opravdu střílí. Hned sedmi góly pomohl svému mužstvu Petr Bonacina a Lukáš Baron dokonce přidal ještě o branku navrch, když vsítil osm branek! Svými přesnými zásahy doslova trhají střelecké rekordy městské ligy! A budeme hodně zvědavi, kdo si nakonec odnese cenný pohár pro nejlepšího střelce. Mezi kanonýry se v tomto kole zapsali i tito hráči: 4 branky vstřelil Lukáš Noga (Gamisport) a hatrickem zazářili celkem čtyři střelci: Lukáš Turoň (FK Relax), Eduard Oborný (Betis), David Zoubek (Instal) a Alan Hanke (Gamisport).

Ve hře o nejlepšího brankáře se situace také hodně zdramatizovala. V tomto kole byl vyhlášen nejlepším brankářem Pawel Czapla (FC Konská), který sice obdržel pět branek a měl jednu slabší chvilku, ale svým výkonem uchránil svůj tým zcela jednoznačně od dvouciferného debaklu a získává po zásluze 3 body! 2 body si odnesl za čisté konto brankář Petr Pilch (FC Podlesí) a bod obdržel František Macura (FK RELAX). Toto kolo bylo velmi těžké vybrat nejlepší trio brankářů, kromě těchto tří jmenovaných se hodně uvažovalo také o dalších gólmanech, kteří si svým výkonem doslova žádali bodové ohodnocení. Poslední tři kola městské ligy v malé kopané tak budou jistě velmi zajímavé a lákavé.