Městská liga Třinec 2014 vrcholí!

25.10.2014

Za krásného podzimního počasí se v sobotu uskutečnilo 16. kolo městské ligy v malé kopané.

V prvním mrazivém utkání proti sobě nastoupili čtvrtý celek městské ligy FC PODLESÍ a první  GAMISPORT. Oba mužstva do zápasu nastoupili v oslabených sestavách. Hosté dokonce hráli prvních deset minut jen 4+1, což Podlesí dokázalo využít a dostalo se do jednobrankového vedení. Jenže velmi zkušené mužstvo Gamisportu se nenechalo zaskočit a pomalu, ale jistě začalo vývoj utkání otáčet ve svůj prospěch. Do poločasu stačilo vyrovnat a v druhé půli dvěma brankami rozhodlo o svém vítězství 1:3!

V 10:00 přivítal FC TIP hráče INSTALU. Obě mužstva překvapivě byli téměř v nejsilnějších sestavách a čekal se tuhý boj o každý míč. V první půli ovšem hosté působili ospalým dojmem a Tip toho náležitě využil a třemi brankami v průběhu prvního poločasu odskočil svému soupeři. Instal se probral teprve po změně stran, kdy už prohrával 5:0! Jeho hra se zrychlila a přesnými zásahy dokázal ještě zdramatizovat celé utkání. Bohužel pro hosty už bylo pozdě na zvrat a tak se domácí Tip radoval z vítězství 6:4!

V dalším zápase chtěl PROFIÚKLID ukončit sérii porážek, ale proti silnému REALU KAMBYS to neměl vůbec jednoduché. Zvlášť, když se objevil v sestavě Kambysu obávaný střelec městské ligy Petr Bonacina, který ani v tomto zápase nevyšel střelecký naprázdno. Utkání nabídlo spoustu šancí na obou stranách a mohlo skončit daleko vyšším skóre. O dramatický vývoj utkání se starali především brankáři. Na straně Kambysu si velmi dobře postavil brankovou konstrukci Petr Bašanda, kterého zachránili od pohromy minimálně dvě tyčky a břevno! Na straně druhé čaroval v bráně zkušený mazák Marian Wojnar, který střelce domácích přiváděl k šílenství. Kambys se dostal sice do nadějného vedení 5:2, ale poté neproměnil další tutovky a přišel trest. Profiúklid dokázal vyrovnat a v závěru utkání dokonce byl blízko vítězství. Zápas nakonec skončil zřejmě zaslouženou remízou 5:5!

Poslední tým soutěže GKS TŘINEC, který letos prochází omlazovací kúrou, přivítal druhý tým tabulky FK RELAX. Hosté neponechali nic náhodě a šesti brankami v průběhu 40 minut rozhodli o svém vítězství. Domácí sice v závěru po povedených akcích snížili, ale zkušené mužstvo Relaxu si už vítězství pohlídalo. Střelecky při chuti byl Jaroslav Vranka, který svým hatrickem pomohl svému týmu k hladkému vítězství 2:6.

Mladící z FC KONSKÁ narazili na překvapení podzimní části TJ NEBORY MK BETIS. Utkání rozhodli především dva hráči domácích. V prvé řadě nezastavitelný střelec Dominik Byrtus, který svými pěti zásahy rozhodl velmi brzy o průběhu celého utkání a velmi spolehlivý výkon brankáře Romana Holeksy, na které Betis nedokázal najít odpověď a prohrál vysoko 9:3!

Střelecky se do tabulky střelců zapsali tito hráči: 5 branek Dominik Byrtus (FC Konská). Hatrickem se blýskli Michal Sikora (FC Tip), Petr Bonacina (Real Kambys) a Jaroslav Vranka (FK Relax).

Mezi nejlepší gólmany 16. kola patřili: 3 body Marian Wojnar (Profiúklid), 2 body získal Roman Holeksa (FC Konská), 1 bod obdržel Petr Bašanda (Real Kambys).

Před námi jsou poslední dva kola soutěže a čekají na nás ještě velmi zajímavé zápasy. Především přímý souboj o druhé a třetí místo mezi FK RELAX a FC TIP, který začíná již v úterý 28. října 2014 ve státní svátek v 8:00! Kromě bojů o medailové pozice se ještě bude hrát i nepopulární bramborovou příčku, která bude letos také ohodnocena! V tabulce střelců si polepšil Petr Bonacina, který zase odskočil svým soupeřům, ale do konce ještě zbývají dva kola a nic není rozhodnuto. V souboji nejlepších brankářů vypadá situace zatím takto: