FC Tip si vyšlápl na vicemistra!

19.05.2015

V sobotu 16. května 2015 proběhlo 2. kolo městské ligy v malé kopané Třinec 2015.

Utkání mezi FK RELAX a FC TIP nabídlo velmi atraktivní podívanou. Oba žhaví kandidáti na titul nastoupili v téměř nejsilnějších sestavách. Domácí sice chyběla dlouholetá jednička v brance František Macura, který musel tento zápas vynechat kvůli zraněné ruky, ale kapitán a manažer týmu v jedné osobě Lukáš Turoň dokázal, že i v brance umí být mužstvu velmi prospěšný a svými zákroky držel tým stále ve hře. První poločas nabídl spoustu šancí na obou stranách. Skóre zápasů otevřela až povedená střela zatím nejlepšího kanonýra ligy Ivo Crhonka, který v poslední minutě poslal Relax do vedení!

Napínavý souboj pokračoval i ve druhém dějství, kdy se nejprve podařilo hostům srovnat. Jenže vzápětí založil gólman domácích rychlou akci, po které se Relax opět ujal vedení a začínal mít v zápase mírně navrch. Strhující tempo pokračovalo dál. Domácí ovšem nedokázali, prostřelil skvělého gólmana Tipu Ondru Kreželoka a zvýšit na 3:1. A tak přišel trest. Z ničeho nic udeřilo na druhé straně a hned dvakrát, kdy se trefila nová akvizice v dresu hostů Michal Szuscik a nasměroval Tip k důležitému vítězství. Relax se stále snažil o zvrat a měl ještě několik zajímavých šancí, ale marně. V závěru se hostům podařilo přidat uklidňující branku a mohli se tak radovat z vítězství 2:4!

V druhém zápase přivítala FC KONSKÁ mužstvo FC PODLESÍ. Čekal se tuhý boj o vítězství. Nakonec rozhodl první poločas. V něm se domácí snažili urvat vítězství na svou stranu. Jenže buď narazili na neprůstřelnou zeď jménem Petr Pilch nebo své šance směřovaly do dobře postavené brankové konstrukce či zcela mimo tyče. Hosté hráli chytře a využili své šance téměř na 100% a tím úplně odzbrojili hráče Konské. I přes místy velký tlak domácích zvítězili překvapivě vysoko 1:5!

V 11:00 se utkali mladíci z LOS GALÁCTICOS s TJ NEBORY MK BETIS. Do utkání lépe vstoupili hráči Betisu, kteří si vytvořili v první části slibný dvoubrankový náskok. Jenže hráči domácích se jen, tak nevzdali a dokázali během druhé půle srovnat na 3:3. Jenže i tento stav dlouho nevydržel a hosté z rychlého protiútoku a penalty zmrazili domácím snahu o vítězství v tomto utkání. Mladíci se sice snažili, alespoň o vyrovnání, ale skvěle chytající brankář Luboš Turan podržel v důležitých chvílích své mužstvo a dovedl ho k vítězství 4:7! Hatrickem se v tomto utkání blýskl Rostislav Turoň, který nečekaně změnil dres a přestoupil do Betisu.

Poslední zápas tohoto kola nabídl zajímavou zápletku REAL KAMBYS hostil GKS TŘINEC. Domácí byli v zápase mírným favoritem, ale hned v prvním poločase se ukázalo, že hráči GKS se jen tak nedají a svým bojovným výkonem si dokázali překvapivě, ale zaslouženě vytvořit dvoubrankový náskok. Hráči Kambysu začali hrát až v druhém poločase, kdy dvěma rychlými brankami zaskočili hosty, kteří si sice vytvořili spoustu šancí, ale další branku již nepřidali. Naopak domácí využili své šance a otočili vývoj celého utkání ve svůj prospěch a vyhráli 4:2!

V boji o nejlepšího brankáře ligy si připsali body do tabulky:

3 body získal Ondřej Kreželok (FC Tip), 2 body obdržel Petr Pilch ( FC Podlesí) a 1 bod si připsal za své zákroky Luboš Turan (TJ Nebory MK Betis).

I druhé kolo nám ukázalo, že soutěž bude zřejmě velmi vyrovnaná. A vyhrát může opravdu každý. Určitě se máme ještě na co těšit! Další kolo je na programu v sobotu 23. května 2015 od 9:00.