Po třech kolech je v čele Real Kambys!

25.05.2015

V sobotu 23. května bylo odehráno již 3. kolo městské ligy v malé kopané Třinec 2015.

Ani chladné a deštivé počasí neodradilo hráče od třetího kola městské ligy, které nabídlo dva strhující utkání a také dva překvapení.

V prvním utkání za deštivého počasí přivítali hráči FC PODLESÍ mužstvo TJ NEBORY MK BETIS. Mírným favoritem tohoto utkání byli hráči Podlesí, kteří nastoupili téměř v kompletní sestavě. Hosté se naopak museli obejít bez své brankářské jedničky Luboše Turana. Do utkání lépe překvapivě vstoupili hráči Betisu, když si hned na začátku vytvořili slibný dvoubrankový náskok. Domácí ovšem nesložili zbraně a snažili se o vyrovnání. To se jim nakonec podařilo v polovině druhého dějství, kdy dokázali srovnat na 4:4. V té chvíli to vypadalo, že hráči Podlesí mají víc sil a dokáží rozhodnout zápas ve svůj prospěch, jenže opak byl pravdou. Z ničeho nic se hosté dostali opět do vedení a i přes drtivý tlak domácích v poslední minutě zápasu již udrželi svůj hubený náskok a zvítězili těsně 4:5!

Mladíci z LOS GALÁCTICOS vstoupili do utkání proti favoritovi soutěže FC TIP velmi sebevědomě. A svou aktivní hrou se dostali zaslouženě do vedení. Hosté ovšem svými zkušenostmi dokázali vždy včas odpovědět. Velmi pohledný fotbal pokračoval i ve druhém poločase. Mírně navrch měli hráči Galácticos, kteří se dostali během zápasu třikrát do vedení, ale ani to na první vítězství v soutěži nestačilo. O dělbě bodů nakonec rozhodli hráči Tipu v samotném závěru, když své střelecké schopnosti završil hatrickem v tomto zápase Tomáš Vávra a srovnal na konečných 4:4.

V 11:00 na trávník vyběhli hráči FC KONSKÁ a GKS TŘINEC. Domácí nastoupili s posilou v útočné řadě reprezentantem ČR do 21let ve futsale Jakubem Kalfasem, který hned v úvodu svým pohybem nadělal velké starosti obraně hostů a jen díky skvělým zákrokům zkušeného brankáře Josefa Fujáka byl stav utkání po patnácti minutách stále 0:0. Poté se ke slovu dostali i hosté a doslova zaskočili domácí, když si vytvořili velmi nadějný náskok 0:3. Domácí se v druhém poločase snažili o vyrovnání, jenže kromě povedené střely Radka Ciencialy, který snížil a zdramatizoval utkání, už nikdo z Konské nedokázal překonat dnes výborně chytajícího brankáře a také týmovou hru GKS, která slavila úspěch a první vítězství v této soutěži 1:3.

Ve šlágru tohoto kola se utkali hráči FK RELAX proti momentálně prvnímu celku soutěže REALU KAMBYS. Domácí chtěli odčinit prohru z minulého kola a do dnešního zápasu nastoupili i s oběma posilami Tomášem Guznarem z Bystřice a Filipem Przyczkem z Českého Těšína. Hosté měli jen jednoho hráče na střídání a chtěli potrápit domácí. Což se jim od začátku zápasu dařilo, když se dostali celkem rychle do vedení a snažili se hrát na rychle breaky. Relax sice dokázal vždy srovnat, ale na vítězný gól Tomáše Larysche ze 46. minuty už odpovědět nedokázal. I přes infarktový závěr plný šancí domácích, již další branku gólman Kambysu za svá záda nepustil a Kambys vyhrál 3:4. Hosté tak velmi důležité utkání zvládli a vytvořili si v tabulce dvoubodový náskok před FC Tipem!

Brankáři tohoto kola se stali: 3 body získává za své zákroky Jakub Revaj (Real Kambys), 2 body obdržel Josef Fuják (GKS Třinec) a 1 bod si připíše do tabulky za své zákroky novic v dresu Los Galácticos  Vít Sekerák.