Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

Premiérový nohejbal přilákal řadu nadšenců!

15.10.2015

V sobotu 12. 9. 2015 proběhl na antukových kurtech v Ropici 1. ročník Nohejbalového turnaje pro Amatéry. Sobotní turnaj přilákal řadu nadšenců pro tento velice pěkný sport a pro pořadatele úkol do dalších let v této tradici pokračovat.

Pojďme, ale k turnaji, který odstartoval kategorii dvojic. V 8:00 proběhla prezentace, kde se přihlásilo neskutečných dvanáct dvojic. Mužstva byly rozlosovaný do dvou skupin, kde se postupně střetly systémem každý s každým. Do závěrečných bojů postoupili vždy čtyři nejlepší z každé skupiny. Ze skupiny A: PARK, RADEGAST, RENMAR, ZÁKLADKA. Ze skupiny B postoupily: LUČINA, LESNÍ VÁNEK, ROCKEŘI, DEBAKL TEAM.

Dále pokračovaly boje ve čtvrtfinále, které nabídlo opravdu pohledný nohejbal a také rozuzlení a postup do semifinále. Tady se proti sobě postavily týmy PARK versus LESNÍ VÁNEK a druhé semifinále nabídlo souboj LUČINA versus ROCKEŘI.  Po zajímavých výměnách si poražení semifinalisti zahráli o bronzový stupínek. Byly to týmy LESNÍ VÁNEK a ROCKEŘI a i přes zkušenější tým Lesního vánku se ze třetího místa radoval tým Rockerů, kteří předvedli skvělý výkon. Finále patřilo LUČINĚ, která nenašla přemožitele a zaslouženě zvítězila v prvním ročníku Nohejbalového turnaje dvojic. Druhé místo zůstalo na domácí tým PARK.

Ve 14 hodin začaly svá utkání mužstva Trojic, kterých se do premiérového ročníku přihlásilo celkem sedm. Byla vytvořena jedna velká skupina, ve které se týmy utkaly systémem každý s každým. Do závěrečných bojů postoupily nejlepší čtyři týmy. První semifinále svedlo proti sobě SKS versus PLECHOČI a druhé semifinále proti sobě svedlo týmy RADEGASTU versus BLUMY. Vyrovnaný průběh obou semifinálových bojů, které se odehrávaly již za umělého osvětlení, poslaly nakonec do finále domácí PLECHOČE a z druhého semifinále tým RADEGASTU. O třetí místo si to rozdali SKS a BLUMY. Nakonec nepopulární bramborová medaile zůstala pro tým BLUMY, za které hrál i nejstarší účastník na turnaji Miroslav Motyka, který byl odměněn cenou pro nejstaršího hráče. Naopak nejmladším hráčem turnaje byl vyhlášen Miroslav Turoň z týmu PROFIÚKLID.

Stupně vítězů ovládli: Bronzovou medaili získali hráči SKS, kteří byli v boji o třetí místo sehranější a tým BLUMY přehráli. Stříbro si odvezli hráči RADEGASTU, kteří ve finále podlehli domácímu týmu PLECHOČI. Ti se radovali ze zisku zlatých medaili a z vítezství v prvním ročníku Amatérského nohejbalového turnaje Trojic.

Veliké poděkovaní patří všem týmům za předvedenou hru a také za účast v turnaji, která předčila všechna očekávání pořadatelů. Doufáme, že se opět sejdeme za rok na stejném místě i v takovém počtu, jak tomu bylo na premiérovém ročníku.