Tabulce stálé vévodí bez ztráty bodu Fk Relax

01.02.2016

Sobotní 5 kolo uzavřelo polovinu soutěže a vlastně i rozběhlo druhou půli. Tentokrát čekaly na všechny týmy dva zápasy se stejným soupeřem. Sobotním kolem se uzavřely soupisky všech týmu Třinecké Futsalové ligy.

Nejlépe si se dvěma zápasy poradil vedoucí celek Třinecké futsalové Ligy Fk Relax. Který získal v sobotu 6 bodu a stále čeká na první bodovou ztrátu. V prvním utkání přehráli hráče Nebor bez větších problému 4:0. Druhý zápas ale začali lépe hráči Nebor, kteří dokonce v poločase vedli 1:0. Jenže ve druhé půli přebrali iniciativu opět hráči Relaxu a nakonec v dramatickém závěru urvali těsnou výhru na svou stranu. Druhé utkání skončilo 3:2. Bez porážky a se 4 body vyvázli v sobotu tři týmy. Prvním z nich byli hráči Fc Tip kterým se sice v prvním zápase za stavu 0:2 zranil brankář Petr Pilch. Do branky musel nastoupit jeden z hráčů, kterým byl Vlastimil Pszczolka který svůj tým podržel a dotáhl první zápas k remíze 4:4. Ve druhém duelu už dokonce za svá záda nepustil ani jeden gól a dovedl svůj tým ke třem bodům za vítězství 2:0 nad Fc Lajk. No uvidíme, koho na příští kolo postaví vedeni Fc Tip do brány protože tato nechtěná změna sklidila v sobotu úspěch. Druhým týmem co v sobotu uhráli remízu i výhru byli Rumové Pralinky, kteří již dvě kola čekali na bodový zisk naposledy bodovali ve druhém kole. V prvním zápase uhráli remízu 3:3 přitom v poločase prohrávali 0:2 s Katalánci, kteří ovšem ve druhé půli ztratili svůj náskok a utkání tak skončilo remízou. Ve druhém měření sil byli úspěšnější hráči Rumových Pralinek, kteří nakonec v závěru urvali všechny tři body za těsné vítězství 2:1. Třetím týmem, který si připsal v sobotu 4 body byli hráči Realu Kambys kteří si v prvním zápase poradili s Barny týmem 4:3, když vedli dokonce 4:1. Nakonec tým Kambysu v závěru podržel svými jistými zákroky brankář Vojtěch Cymorek. Druhé měřeni sil těch to soupeřů dopadlo nakonec remízou 2:2. Přitom jsme v obou případech viděli krásny futsal když nebyla nouze o pěkné šance a hlavně úroveň zápasu byla opravdu vysoká až do závěru zápasu kdy se netaktizovalo, ale hrálo se útočně nahoru dolů. Týmy, kterým se sobota vydařila na půl byli Fc Gartner a Osůvky United kteří shodou okolnosti nastoupili proti sobě a rozdělil si po jedné výhře. V prvním zápase jasně přehráli svého soupeře hráči Fc Gartner když se radovali s vítězství 4:1. Druhý zápas nabídl ale opačnou podívanou hráči Fc Gartner jak by v prvním zápase vystříleli všechen svůj zásobník a stopku jim vystavil i brankář Osůvek Jan Pszczolka. Proto se ujala v zápase pouze jediná akce a to z nohy Filipa Frýdy, který urval body pro svůj tým Osůvek United 1:0. Pouze bodík na své konto připsaly týmy Katalánců, Barny Team a Fc Lajk. Přitom se za svůj výkon stydět nemusí bohužel v některých případech chybělo i kousek štěstíčka. Tyto týmy budou muset zabrat v příštím kole, aby dohnali ztrátu. S nulou na kontě se museli smířit hráči Nebor, kteří své dva zápasy prohráli a čekají stále na první vítězství v soutěži.  I když hlavně za výkon ve druhém utkání by si nějaký ten bod zasloužil. Nebory okupují nyní poslední místo tabulky a na devátý Fc Lajk a Rumové Pralinky ztrácejí už 5 bodů. Tentokrát jim v hledišti chyběl i fanklub který je v minulých kolech poháněl no uvidíme co tým Nebor změní do dalších kol.

V 5 kole se sešli celkem čtyři hráči kteří dosáhli v sobotu na hattrick, z Barný týmu to byl Lukáš Síkora který se třemi brankami vyhoupl do čela tabulky střelců a na kontě už má 13 branek. Dalším sobotním střelcem byl obránce Fk Relax Martin Sporysz, tři branky na své konto připsal i Petr Bonacina s Realu Kambys a čtvrtým střelcem byl Jan Šinal s Fc Tip