Městská liga v malé kopané zahájila sezónu!

23.05.2016

V sobotu 21. května nám odstartovala městská liga v malé kopané Třinec 2016

Na programu byly celkem čtyři zápasy. Asi nejdramatičtější měl být podle papírových předpokladů souboj mezi FK RELAX – FC TIP. Kombinační fotbal nabídl spoustu krásných akcí a také celkem 12 branek! Lépe připraveni byli hráči domácích. Kromě skvělých zákroků Františka Macury se střelecky dařilo dvou hvězdám v dresu Relaxu. Adam Brzezina nasázel 4 branky a Filip Przyczko vsítil hatrick, čímž rozhodli o divokém vítězství nad třetím týmem loňského ročníku 10:2!

V 10 hodin přivítali hráči REAL KAMBYS – GKS TŘINEC. Oba mužstva nastoupila v téměř nejsilnějších sestavách. Po úvodní pětiminutovce udeřili hráči GKS, když otevřel skóre utkání Tomáš Vacho a zmrazil domácí, kteří v prvním poločase působili ospalým dojmem, jak by se vraceli teprve s nějakého flámu a což také napovídá výsledek po pětadvaceti minutách, kdy na světelné tabuli byl stav utkání 0:6! Ve druhé půli si hráči GKS hlídali pohodlný náskok a zvítězili nakonec zaslouženě 1:8! Na brankách se podílel téměř celý tým GKS a celý výkon mužstva podpořil také svými zákroky nestárnoucí brankář Josef Fuják!

Ve třetím utkání narazil nováček soutěže TIRADORES na TJ NEBORY MK BETIS. Domácí se sešli v nezvyklém počtu hráčů, téměř tři pětky byl schopný postavit do hry kapitán Tiradores. Bohužel bylo vidět, že se teprve celý tým sehrává a zkušený tým Betisu toho náležitě využil ve svůj prospěch, kdy čtyřmi brankami v první půli získal důležitý náskok. Ani dvě kontaktní branky posily Tomáše Guznara nepomohly k vítězství Tiradores. Naopak střelecky se dařilo Eduardu Obornému a mladíkovi Jiřímu Niemczikovi, kteří svými zásahy výrazně pomohli Betisu k výhře 2:6 spolu s téměř bezchybným výkonem brankáře Luboše Turana.

V posledním zápase se střetli FC KONSKÁ s FC PODLESÍM. Napínavý souboj se přeléval z jedné strany na druhou. Do vedení se dostali hráči domácích po trefě Patrika Byrtuse, jenže během pár minut Podlesí otočilo vývoj zápasu a dokonce odskočilo o dvě branky. Ani to ovšem hráče Konské nezlomilo a ještě dokonce prvního poločasu stav utkání srovnali na 3:3. Ve druhém dějství se misky vah překlopily na stranu domácích, kteří se v tomto zápase dostali podruhé do vedení a měli dokonce možnost po trestu hostů za držení využít přesilovou hru 5 na 4 a zřejmě tak i rozhodnout celé utkání. Bohužel přesilovku nevyužili a naopak po pár minutách hry sami inkasovali. Když už se zdálo, že utkání skončí zaslouženou remízou, udeřil dvě minuty před koncem přízemní střelou k tyči Marek Teofil a rozhodl o těsném vítězství hráčů Podlesí 4:5!

Začátek městské ligy přinesl úctyhodných 38 branek, 1 žlutou kartu a také pár zajímavých přestupů mezi jednotlivými kluby.

Hodnocení brankářů 2. kola:

3 body získal Josef Fuják (GKS Třinec)

2 body obdržel František Macura (FK Relax)

1 bod ukořistil Luboš Turan (TJ Nebory MK Betis)

Další kolo je na programu v sobotu 28. června od 9:00. Rozpis utkání bude k dispozici na stránkách již zítra.

Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný pracovní týden.

Díky anketě jsme se rozhodli zařadit každé pondělky fotbálek pro všechny hráče i týmy městské ligy. Dnes proběhl již třetí trénink a zatím se zúčastnily hráči FK RELAX, FC PODLESÍ, FC TIP a TIRADORES. Účast je dobrovolná a záleží jen na Vás, zda toho využijete. Další fotbálek je naplánován na pondělí 30. května od 18:00. Všichni jste samozřejmě zváni.