Ve šlágru kola zvítězil Fk Relax!

23.10.2016

Včera měla Městská liga na programu předposlední kolo a stále není rozhodnuto o konečném pořadí. Ivo Crhonek s Fk Relax vystřídal v tabulce střelců svého týmového kolegu a s 20 brankami vede tabulku.

V prvním zápase 13 kola od 9 hodin se utkaly první GKS Třinec a druhý Fk Relax. Od začátku jsme mohli vidět útočný fotbal, kdy se přelévaly šance s jedné strany na druhou. Střelecky se ujali vedení hráči Relaxu, kteří se brzy dostali do slibného náskoku o tři branky. Poločas skončil hrozivým výsledkem 2:7 s pohledu GKS Třinec, kdy účet domácích nejvíce zatížil střelec zápasu Ivo Crhonek, který zaznamenal v konečném účtu čtyři branky a je novým vedoucím Tabulky Střelců. Ve druhé půli se výrazně změnila taktika, kdy domácí nesložili zbraně a chtěli s výsledkem něco udělat, jenže náskok už byl dost velký a tak po vyrovnanější druhé půli nakonec podlehli Relaxu 4:10!!!

Druhé utkání nabídlo souboj mezi týmy Fc Tip a Fc Konská. Utkání mělo dva odlišné poločasy, když ten první jasně ovládli domácí hráči Tipu, když po úspěšné koncovce vyhráli první půli 4:1. Kdo si ovšem myslel, že je utkání rozhodnuto tak ten se velice mýlil, protože hostující tým nastoupil do druhé půle jako pokropený živou vodou a na hrací ploše se děly velké věci. Prvně snížil krásně hlavou Jan Jochymek a nastartoval tak tým k obratu. Pět minut před koncem byl stav utkání vyrovnaný 4:4 a zdálo se, že už se oba tymy rozeberou po bodu. Přece jen jsme se dvou branek ještě dočkali a to dvě minuty před koncem si znova vítězství přiklonil na svou stranu hráči Tipu, když s poloviny hřiště pře loboval brankaře Konské Michal Síkora a rázem to bylo 5:4. Nakonec poslední slovo a zodpovědnost vzal na sebe David Lipowski a 20 sekund před koncem varoval utkání na konečných 5:5!!!

V 11 hodin jsme mohli vidět utkání mez Fc Podlesím a Tiradores. Domácí zažívají výborné období  když v podzimní části už ukořistili na své konto 14 bodů!!! V minulém kole si vyšlápli na Relax a včera museli zvítězit s Tiradores aby stále ještě měli možnost bojovat o třetí místo. Hostující tým stálé hledá stabilní formu přitom první poločas hosté ovládli když jim k tomu dopomohly dvě trefy Jakuba Mrozka, poločas skončil těsným vedením Tiradores 2:1. Druhá půle patřila domácím, když zlepšeným výkonem přišly i branky dvakrát za sebou se trefil Rostislav Turoň a rázem byl výsledek opačný. Nakonec hráči Tiradores ve druhé půli nemohli najit recept na domácího gólmana a výsledek 6:2 mluví za vše. Domácí se po 13 kole vyhoupli na třetí místo a poslední kolo rozhodně o konečném pořadí.

Ve 12 hodin a poté i ve 13 hodin měli své utkání odehrát hráči Neborovského Betisu. Bohužel se dostavili pouze ve dvou což pravidla male kopané neumožnují odehrát utkání v tak malém počtu a oba zápasy byly tedy kontumovány 0:5 a to ve prospěch Realu Kambys a Tiradores. Pro Betis tyto dvě prohry znamenají konec v soutěži, protože jak pravidla říkají každý tým muže třikrát prohrát kontumačně a Betis už má na kontě jeden kontumační výsledek z minulého kola. Dlouholetý účastník Městské ligy tak letos konči neslavně…

Nejlepší brankáři předposledního kola: 3 body Petr Pilch (Fc Podlesí), 2 body František Macura (Fk Relax), 1 bod Martin Slowiaczek ( Fc Tip)

Příští týden nás čeká poslední kolo Třinecké Městské ligy tedy i 16 ročníků. Uvidíme, jak vše nakonec dopadne jisté je, že do posledního kola se zapojí už jen 6 týmu a proto začne první zápas od 10 hodin!!! Nenechte si ujít poslední kolo a přijďte své týmy podpořit. Od 13:15 proběhne vyhlášení vítězů a předání vratných kaucí proto žádáme, aby se dostavil minimálně vedoucí mužstev!!!

Aktuální Rozlosování závěrečného Kola Třinecké Městské ligy.

10:00 GKS TŘINEC – TIRADORES

11:00 REAL KAMBYS – FC KONSKÁ

12:00 FC TIP – FC PODLESÍ

13:15 VYHLAŠENÍ VÍTĚZŮ A UKONČENÍ 16 ROČNÍKŮ MĚSTSKÉ LIGY

S pozdravem a přáním hezkého nedělního dne Pořadatelé Třinecké Městské Ligy.