GKS Třinec se stal mistrem v malé kopané!

02.11.2016

V sobotu 29. října 2016 se odehrálo poslední 14. kolo městské ligy v malé kopané Třinec 2016. Zdaleka nebylo ještě o ničem rozhodnuto a poslední kolo nabídlo opravdu napínavý závěr, především v boji o třetí místo.

V prvním zápase měli nastoupit hráči TJ NEBORY MK BETIS proti FK RELAX. Jenže tři kontumace utkání v řadě nedovolily domácímu týmu dle pravidel v pokračování v soutěži a tak hráči Relaxu zvítězili bez boje kontumačně 5:0. A dostali se tak před svého rivala z GKS Třinec, který musel bezpodmínečně zvítězit, aby získal vysněný titul.

V 10:00 bylo na programu utkání GKS TŘINECTIRADORES. Domácí se v prvním poločase trošku trápili, a i když se dostali do dvoubrankového náskoku ještě nebylo z daleka rozhodnuto. O vše se postaral až střelec tohoto utkání Josef Stachura, který hatrickem v druhém poločase rozhodl o vysokém vítězství 10:2! Velký podíl na výhře měl také „Petr Čech“ alias Josef Fuják, který se do dnešního utkání v žil do role brankáře z Arsenalu. A tak mohly začít oslavy mistru ligy!

V dalším zápase se bojovalo především o místo třetí, o které bojovaly hned tři mužstva. V utkání REALU KAMBYS – FC KONSKÁ mohlo jedině vítězství jednoho z týmů zamíchat kartama, což se taky stalo a po napínavém boji a velké přestřelce se nakonec z výhry radovali domácí, když zvítězili 10:6! Čtyřmi brankami pomohl k vítězství svému týmu ostostřelec Petr Bonacina.

V pravé poledne vyvrcholila liga svým posledním zápasem v této sezóně, kde FC TIP přivítal hráče FC PODLESÍ, kteří jako jediní v podzimní části neprohráli jediné utkání a jen vítězství v tomto zápase jim zaručovalo vytoužené 3. místo. V prvním dějství měli více ze hry hráči TIPU, ovšem jejich šance zůstaly neproměněny, naopak hosté těžili ze svých rychlých breaku a taky chyb v rozehrávce domácích. Poločas skončil překvapivým vedením hostů 0:3! V druhém dějství ovšem domácí začali hrát s brankářem ve hře a Podlesí se s touto variantou hry dlouho nemohlo vyrovnat a když deset minut před koncem Tip srovnal na 3:3, zdálo se, že hosty už nic nezachrání. Jenže jeden velmi rychlý break, který pohotově zakončil Milan Worek vrátil vedení na stranu Podlesí, což v tu chvíli zaskočilo asi všechny přítomné. Domácí sice tlačili a vytvořili si několik slibných příležitostí, ale štěstí a hlavně skvělé zákroky Petra Pilcha rozhodly o těsném vítězství Podlesí 3:4!

Nejstarším hráčem se stal Josef Fuják z GKS Třinec. Nejmladším hráčem se stal teprve šestnáctiletý Stanislav Potůček z FK Relax!

Nejlepším střelcem ligy se stal překvapivě, ale zaslouženě dlouholetý obránce Ivo Crhonek z FK Relax s 20 brankami!

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Petr Pilch z FC Podlesí s 16 body!