Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

5. ročník Tenisového turnaje úspěšně za námi!

14.09.2017

V sobotu 12. srpna 2017 se uskutečnil již 5. Ročník Amatérského turnaje v tenise. Turnaj se uskutečnil na krásných kurtech v Třinci na Kamionce tradičně v přátelské atmosféře.

I když to v úvodu vypadalo, že se celý turnaj bude muset přesunout na jiný víkend kvůli nepřízni počasí, které v noci a ráno panovalo se nakonec organizátorům turnaje spolu z manžely Starými, kteří spravují tyto kurty podařilo připravit kurty a časově naplánovat odložení turnaje jen o cca dvě hodiny.

První utkání vypukla kolem desáté hodiny po rozlosování pavouku, který prošel ještě během posledních dvou dnů menšími změnami, což paradoxně pomohlo k ideálnímu počtu 16 hráčů včetně jedné sympatické ženy Aleny Ascher.

Na turnaji jsme přivítali také čtyři nováčky Vlastimila Psczolku, Adama Bazgiera, Jakuba Pindora a Kamila Klainhampla. Přijel také finalista minulého ročníku a tenisový maratonec Pavel Sznapka z Karviné.

Pavoukem nejlépe prošel Lukáš Turoň, který potvrdil stoupající formu a v boji o finále porazil po velkém boji až v tie-breaku 6:5 právě Pavla Sznapku, který po tomto zápase musel ze zdravotních důvodu odstoupit a mohl se těšit, alespoň z třetího místa. Ve finále narazil Lukáš Turoň na jednoho z nováčku a příjemné překvapení celého turnaje Jakuba Pindora, který se postupně rozehrával a ve finále po dramatickém tie-breaku, který strhl na svou stranu, následoval druhý set ve kterém Lukáši zřejmě došly síly a podlehl 0:6. Jakub Pindor, tak jako první nováček dosáhl na triumf hned při své první účasti na tomto turnaji!

Nesmíme ovšem zapomenout i na ostatní výkony nováčku. Vlastimil Psczolka došel také velmi daleko a nebýt nevyzpytatelného tie-breaku, kdo ví kde by nakonec skončil. I tak všem okořenil tento nádherný sport svou nezapomenutelnou hrou na kterou se těžko hledal recept a příští rok bude určitě patřit k nejlepším. Adam Bazgier se stal nejmladším hráčem celého turnaje a svým výkonem určitě nezklamal. Před sebou má ještě velkou budoucnost a příští rok může pomýšlet určitě na vyšší příčky.

Do čtyřhry se přihlásilo celkem 8 páru včetně jednoho smíšeného páru Ludvík Hlaváč s Alenou Ascher a také tří nováčku čtyřhry mladých kluků Adama Bazgiera s Patrikem Kohutem a Romana Cymorka s Petrem Przeczkem a také Jiřího Miecha s novým parťákem Jaroslavem Kocyanem.  Do finále pronikli Many s Otou Rykalským, kteří ve finále narazili na druhý nejlepší pár tohoto ročníku Jiřího Miecha a Jaroslava Kocyana, kteří se rvali až do posledního míčku a v dramatickém finále nakonec podlehli těsně 6:5. Na třetím místě se umístili nováčci čtyřhry Roman Cymorek s Petrem Przeczkem. Mladící nakonec obsadili nepopulární čtvrté místo, ale svou sympatickou hrou ukázali, že příští rok budou určitě patřit k nejlepším na turnaji.

Jediné co se organizátorům letos nepovedlo je fotodokumentace celého turnaje. Za to se všem moc omlouváme a příští rok se těšíme na Vaší účast a Manyho opečené selátko