První kolo patřilo hráčům KVITSALU a FK RELAX

12.01.2018

V sobotu 6. ledna odstartovala Futsalová liga Třinec 2018 i s dvěma nováčky soutěže.

Jeden z nováčku FK KLASIK se nám představil hned v úvodním zápase proti druhému celku minulého ročníku hráčům NEBOR, kteří do smilovic dorazili téměř v nejsilnější sestavě a připsali si na své konto první tři body po vítězství 4:0. Nováček soutěže doplatil v tomto utkání především na nesehranost jednotlivých hráčů.

V druhém vystoupení už FK KLASIK bodoval, když si připsal po prohraném poločase cenný bod za remízu s dalším nováčkem soutěže POPOPLUJEM, kteří do soutěže vlétli jako uragán a kromě této remízy hodně potrápili také favorizované OSŮVKY UNITED, když v poločase vedli dokonce 2:0! Nakonec po lehce vyhroceném konci utkání brali cenný bod za remízu 3:3.

Osůvky přijeli taktéž v téměř nejsilnější sestavě a ve svém druhém vystoupení narazili na hráče FK RELAX, kteří naopak nastoupili v docela okleštěné sestavě a po velké bitvě s hráči NEBOR, kterou překvapivě vyhráli těsně 2:1, dokázali porazit i Osůvky, které doplatily na svou nemohoucnost v koncovce a prohráli 0:3! Velkou měrou se na obou vítězství podílel brankář Relaxu František Macura.

V dalším zápase se představili hráči RUMOVÝCH PRALINEK posilněni o hráče bývalé Juniorky Třinec a hned ve svém úvodním zápase rozstříleli tým FC GARTNER vysoko 7:3! Nezalekli se ani loňského mistra REALU KAMBYS s kterým nakonec remizovali 2:2, když ještě v poločasu prohrávali 0:2!

FC GARTNER, který do Smilovic také nedorazil v plné síle, prohrál jako jediný i své druhé utkání, když nestačil na favority letošního ročníku hráče KVITSAL (SK), kterému podlehli vysoko 0:5!

Ani REAL KAMBYS nenašel recept na skvělého brankáře Kvitsalu Lukáše Gaszcyka, který za své záda nepustil v tomto kole ani jednu branku a dokonce si připsal i asistenci. Zaslouženě si tak připsal tři body do tabulky nejlepších brankářů.

Mezi nejlepší střelce 1. kola patřili: Marcel Birtus a Tomáš Válek (oba Kvitsal SK) a také nováček soutěže Radim Badura (FC Popoplujem) všichni dokázali vsítit celkem tři branky.

Brankáři tohoto kola se stali: 3 body Lukáš Gaszyk (Kvitsal SK), 2 body získal František Macura ( FK Relax) a bod si odvezl za své zákroky Jakub Revaj (Rumové pralinky).

Celkem padlo 40 branek a rozhodčí rozdal 8 žlutých karet.

Průměr na utkání: 4, 44 branky.

Další kolo je na programu v neděli 14. ledna 2018 opět v hale SC Smilovice.

Ps: Omlouváme se všem za komplikace s časomírou, která nás provázela téměř celé kolo, bohužel to nebyla zcela naše chyba, ale budeme se snažit, aby se to již neopakovalo.