Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

Tenisový turnaj úspěšně za námi!

16.09.2019

V sobotu 31.8. 2019 se odehrál již 7. ročník Amatérského turnaje v tenise, který se konal tradičně na kurtech v Třinci na Kamionce.

Do singlu se přihlásilo celkem 16 hráčů z toho jedna odvážná slečna Tereza Daníšková z Karviné a nováček Jan Škrip z Nového Zélandu. Bohužel těsně před turnajem se odhlásili z důvodu zranění hned čtyři hráči, což trošku narušilo program dvouher. Nakonec tento výpadek byl všem v tom horku prospěšný a i díky tomu se kromě finálového utkání ve čtyřhře podařilo odehrát všechna utkání před setměním.

Obhájce dvou titulu v singlu Jakub Pindor měl před sebou letos velmi těžký úkol, obhájit titul po třetí za sebou. To se v historii tohoto turnaje podařilo zatím jen Markovi Štěrbovi, který v letech 2013-2015 třikrát po sobě triumfoval. Letos jsme mohli vidět velký progres některých hráčů a hlavně velmi vyrovnané partie.

Do role černého koně tohoto turnaje byl letos pasován Jan Škrip, který přijel do České republiky měsíc před startem soutěže a snažil se připravit na tento jedinečný turnaj. Jenže těsně před startem turnaje si natáhl sval na pravé ruce a s obvázanou rukou byl jeho výkon hodně omezený. Dobrým výkonem se v sobotu prezentoval Ladislav Sabela, který sice na úvod dostal kanára od Jakuba Pindora, ale pak po velkém boji postoupil do dalšího kola přes Jana Kajzara a dokonce i přes Rostislava Turoně. Stopku mu vystavil opět až obhajce titulu Jakub Pindor. Do semifinále se nakonec probojovali bratři Turoňovi Zdeněk s Lukášem, obhájce titulu Jakub Pindor a finalista minulého ročníku Richard Daníšek.

Velmi dobrým výkonem se prezentoval Lukáš Turoň, kterého zastavil až před stupněmi vítězů Jakub Pindor, ten v boji o finále porazil i Zdeňka Turoně a do finále se tentokrát dostal z náročnější levé strany.

To znamenalo nejen víc odehraných utkání, ale také vstup do finále za stavu 0:1 proti Richardu Daníškovi, který turnajem prošel jako nůž máslem a po velkém boji nakonec udolal i Jakuba v tie-breaku 6:5 a zcela zaslouženě tak zvítězil ve dvouhře.

Do čtyřhry se přihlásilo celkem 8 párů. Kromě vítězů posledních tří ročníku se přihlásily i nové páry a na poslední chvíli se stvořil nakonec i vítězný pár Jiří Miech a Jakub Pindor, který překvapivě bez zaváhání vyhrál všechny svá utkání a zaslouženě zdvihl pohár pro vítěze! Na druhém místě se umístili skvěle hrající bratři Zdeněk a Lukáš Turoňovi. Z bronzové příčky se radovali Ota Rykalský a Petr Sagan., Večerní finále se sice začalo hrát, ale pro špatnou viditelnost za stavu 2:0 se utkání nakonec nedohrálo. Náhradní termín se podařilo domluvit hned v neděli na 11hod. Velmi pěkné gesto fair-play ukázali bratři Turoňové, kteří do nedělního finále nastoupili, jak by se večer vůbec nehrálo a místo 2:0 začali hrát úplně od začátku 0:0. A i když finále prohráli jsou to naši hrdinové!

Všem moc děkujeme za účast a krásné tenisové zážitky a těšíme se na Vás opět příští rok.