Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

Pavel Sznapka obhájil titul ve dvouhře!

02.08.2021

Devátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře nakonec mimořádně proběhl na kurtech Kovony v Karviné.

Byla to blesková akce, o které se rozhodlo až ráno v den turnaje. Díky aktuálnímu počasí, které v Třinci panovalo a dohodě všech hráčů jsme se rozhodli místo odložení o přesun celého turnaje do Karviné. Díky Ríšovi Daníškovi, který zajistil nejen kurty, ale i celkový servis se to povedlo na jedničku! I díky rychlé reakci všech hráčů se nakonec celý turnaj podařil během soboty odehrát včetně premiérové „milionářské soutěže“, která se stala letos novinkou turnaje.

I v tomto roce jsme mohli přivítat nováčky turnaje, kterými byli Tomáš Larysch a Josef Škrip. Ten k nám přiletěl z dalekého Irska. Celkem se do turnaje přihlásilo 12 hráčů, kteří byli rozděleni do čtyř skupin. Z každé skupiny postupovali první dva do finálového pavouku a třetí ze skupiny mohl ochutnat milionářskou soutěž, kde si to rozdali v jedné skupině každý s každým.

Milionářskou soutěž poprvé okusili Josef Škrip, který se postupně rozehrával, Igor Madari, který se už viděl na dovolené, Zdeněk Turoň a Luboš Turan staří harcovnici, kteří nedají nic zadarmo. Pro miliónový los si nakonec došel ten nejzkušenější ze všech Zdeněk Turoň, který nenašel přemožitele a vyhrál všechny bitvy. 

Do finálového pavouku se dostali Petr Pilch, Pavel Sznapka, Richard Daníšek, Jiří Miech, Lukáš Turoň, Zdeněk Lukosz, Tomáš Larysch a Rostislav Turoň. Zřejmě nejdelší zápas v historii tohoto turnaje se odehrál ve finálovém pavouku mezi Tomášem Laryschem a Lukášem Turoněm, kdy jeden set hráli přes hodinu.  Milým překvapením turnaje byl právě nováček Tomáš Larysch, který již ve skupině předváděl skvělý tenis a jako jediný dokázal dokonce porazit mistra minulého ročníku Pavla Sznapku. Ovšem největším překvapením celého turnaje se stal neúnavný Zdeněk Lukosz, který nejenže postoupil z těžké skupiny A, ale ve finálovém pavouku došel téměř až na vrchol. Před branami finále mu vystavil stopku až v tie-breaku Rosťa Turoň, který tak měl možnost odčinit kanára, kterého dostal od Pavla Sznapky v semifinálovém utkání. Jenže ani ve finále se mu to nepodařilo a prohrál 4:6. Pavel Sznapka se stal zcela zaslouženě nejstarším obhájcem titulu v dějinách tohoto turnaje a v jubilejním desátém ročníku, který nás čeká příští rok bude útočit na hatrick!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archív soutěží

Archív turnajů

Aktuality

05.01.2022
Futsalová liga 2021 a 2022 zrušena!
Z důvodu vládních opatření byla bohužel zrušena celá futsalová soutěž.
09.08.2021
Pavel a Jakub Sznapkovi ovládli čtyřhru!
V sobotu 7. srpna 2021 proběhl tenisový turnaj ve čtyřhře na kurtech v Třinci u koupaliště, kde nám místní organizace STARS Třinec poskytla zázemí a dva pěkné kurty.
02.08.2021
Pavel Sznapka obhájil titul ve dvouhře!
Devátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře nakonec mimořádně proběhl na kurtech Kovony v Karviné.

Všechny novinky »

Anketa

Kdo se stane vítězem Futsalové ligy Třinec 2020? Celkem hlasů: 8659

  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage