16.09.2022

Do soutěže se přihlásilo celkem 16 hráčů. Bohužel těsně před zahájením turnaje se odhlásili dva hráči kvůli zranění a nemoci. Ale ani to nás nezastavilo a my si užili nejen krásný slunečný letní den, ale i nádherné výměny a spoustu legrace.

Ráno po příchodu všech účastníku včetně jedné dámy Olgy Mencnarowské, která okořenila náš turnaj skvělým tenisem a taky dobrou náladou, proběhlo losování do čtyř skupin, z nichž postupovali všichni hráči do dalších bojů. Hlavním adeptem na titul byl dvojnásobný mistr posledních let Pavel Sznapka, jenže na titul si samozřejmě brousilo zuby více hráčů.

První zápasy začaly v 9:00 a hned v úvodu nebyla nouze o zajímavé zápasy a taky dramatické konce včetně velkých obratů! Skupina smrti byla označena skupina B, kde se hned v prvním zápase mezi Ríšou Daniškem a Rosťou Turoňem zrodil velký obrat. Ríša prohrával v utkání již 0:4, ale nakonec se po velkém boji radoval z vítězství 6:5!

Do tie-breaku došel zápas i ve skupině A mezi Tomášem Laryschem a nováčkem turnaje Pavlem Chlebkem, který se nakonec radoval z první výhry na turnaji.  Ze skupiny A i B postupovali přímo do osmifinále vítězové skupiny. Vítězem skupiny A se stal Tomáš Larysch se 7 body, těsně za ním skončil Luboš Turan se 6 body. Ve skupině B bez ztráty bodu postoupil do osmifinále Josef Škrip. Skupinu C vyhrál favorit turnaje Pavel Sznapka a skupinu D ovládla Olga Mencnarowská, která dokonce Janu Kajzarovi nadělili kanára.

Ve vyřazovacích bojích se nejvíce zapotili Jiří Miech s Janem Kajzarem, jejich utkání rozhodoval až tie-break ve kterém byl nakonec úspěšnější Jan Kajzar a postoupil do osmifinále spolu s dalšími vítězi ve vyřazovacích bojích. Naopak Jiří Miech putoval do skupiny Rentiéru.

V osmifinále už šlo opravdu do tuhého, vítěz postupoval do čtvrtfinále a pro poraženého to znamenalo konec v turnaji. Hned ve dvou zápasech rozhodoval až tie-break. Lukáš Turoň po velkém boji prohrál až v tie-breaku s Josefem Škripem a Tomáš Larysch po jedné z nejdelších her padl s Janem Kajzarem.

V semifinále se utkali Pavel Sznapka s Josefem Škripem a Jan Kajzar s Rosťou Turoněm. Josef Škrip i Jan Kajzar bojovali jako lvi, ale na finále to nakonec nestačilo. Finále ovládl vítěz posledních dvou ročníku Pavel Sznapka, který neztratil během turnaje ani jeden set a zcela zaslouženě zvedl pohár pro vítěze a dokonal, tak jako druhý hráč tohoto turnaje zlatý hatrick!

Druhé místo obsadil Rosťa Turoň a poprvé na stupně vítězů ve dvouhře vystoupal Irský objev Josef Škrip! Překvapením turnaje se stal Jan Kajzar, který dokázal postoupit mezi nejlepší čtyřku turnaje!

V boji o Rentiéra roku 2022 se ve finále utkali Jiří Miech se Zdeňkem Turoněm, který tuto soutěž vyhrál v minulém roce a byl tak mírným favoritem. Jenže Jiří Miech měl dnes svůj den a dokázal vyhrát 6:4 a získal, tak po zásluze výherní los Rentiéra!

Poděkování patří všem hráčům, kteří dorazili, a především šéfkuchaři tohoto dne Lukáši Turoňovi, který nám připravil opravdu famózní gulášek a taky Mirkovi Turoňovi nejen za předvedenou hru bez tréninku, ale také za úžasnou fotodokumentaci celého turnaje a v neposlední řadě i Janě a Zdeňkovi Turoňovým za pomoc s organizací a sponzorskými dary.