Detail ligy - Amatérský turnaj v tenise Třinec 2014

10.08.2014

V sobotu 23. srpna 2014 se uskutečnil za zcela ideálního počasí tenisový turnaj na kurtech Třinec - Kamionka. Do turnaje dvouher bylo přihlášeno celkem 15 hráčů, kteří se utkali v pavouku s možností jedné porážky.

K dispozici byly tři antukové kurty, na kterých se postupně vystřídalo všech 15 hráčů. Každý z nich odehrál minimálně dva zápasy na jeden vítězný set. Letos se zápasy dvouher hodně vyrovnaly a rozdíly mezi jednotlivými hráči byly minimální. Proto jsme si na finále museli počkat až do 17 hodiny.

Neporaženým hráčem dvouher se stal loňský suverénní vítěz Marek Štěrba, který prošel celým turnajem bez sebemenšího zaváhání až do finále, kde se proti němu postavil neúnavný Bogdan Piwko. Dramatický souboj nakonec dovedl do vítězného konce Marek Štěrba, který vyhrál ve finále 6:4 a obhájil titul ve dvouhře!

Třetí místo v této kategorii obsadil Zdeněk Turoň, který v boji o postup do finále prohrál s Bogdanem Piwkem 6:3. Neoblíbené 4. místo obsadil stejně jako loni Petr Štěrba. Na 5-6. místě se umístili Milan Worek a Jiří Miech. 7 až 8. místo obsadili Radek Rucki a Lukáš Turoň. Na 9-12. místě skončili Petr Pilch, Martin Worek, Rostislav Turoň a Jan Kajzar. 12-15. místo si rozdělili Radek Mendrok, Petr Bartošek a Láďa Sabela.

Do turnaje čtyřher se přihlásilo 7 mužských dvojic + jedna smíšena dvojice tvořena duem Olga a Vlastislav Klar, která vnesla do turnaje i letos příjemné zpestření. Bohužel během turnaje došlo ke zranění jediné zástupkyně něžného pohlaví Olgy Klar a musela z turnaje odstoupit. Po dohodě se soupeřem, Zdeňkem Turoněm a Jiřím Miechem naskočil nečekaně do hry jako náhradník Rostislav Turoň, který vytvořil pár s Vlastou Klarem. Zápasy ve čtyřhře byly velmi vyrovnané a mnohdy rozhodovaly o vítězství maličkosti.

Do užšího finále se probojovaly tyto tři dvojice: Radek Mendrok + Bogdan Piwko, Petr a Marek Štěrbovi a Olga + Vlastislav Klar + Rostislav Turoň. Třetí místo nakonec obsadila po velké bitvě dvojice Radek Mendrok a Bogdan Piwko, kteří ani nadvakrát nenašli recept na dobře hrající duo Petr a Marek Štěrbovi, když prohráli 6:2 a 6:4.

Ve finále si to rozdali Petr a Marek Štěrbovi proti dvojici Vlasta Klar a Rosťa Turoň, kteří jako jediní dokázali najít recept na souhru rodiny Štěrbových a porazili je před finálem 7:6 v tie-breaku. Do finále, které se odehrávalo již téměř za šera, ovšem Petr a Marek Štěrbovi vstoupili ve velkém stylu a vytvořili si slibný náskok 5:1. Soupeř se ani za tohoto stavu nevzdal a dokázal snížit na 5:4, ovšem zkušený rodinný pár získal rozhodující gem ve svůj prospěch a vyhrál tento set 6:4, tím srovnal stav celého zápasu na 1:1. Rozhodnout tedy musel super tie-break, ve kterém Štěrbovi dokonali odplatu a zvítězili 10:6! Tím obhájili loňský titul i ve čtyřhře.

Nepopulární 4. místo obsadila dvojice Jan Kajzar + Radek Rucki. Na 5-6. místě skončili Zdeněk Turoň + Jiří Miech a Lukáš turoň + Láďa Sabela. 7 až 8. místo obsadili Tomáš Turoň + Petr Bartošek a  Dalibor Zbončák + Petr Novotný.

Nejstarším hráčem turnaje se stal nestárnoucí Jan Kajzar. Naopak nejmladším účastníkem byl vyhlášen celkový vítěz turnaje Marek Štěrba.

Divákům děkujeme za skvělou atmosféru, kterou vytvořili hráčům na „central kurtu“ a všem oceněným blahopřejeme a děkujeme za účast. Více fotek naleznete na našich webových stránkách v sekci galerie.

Těšíme se na Vás zase příští rok snad na stejném místě se skvělou partou lidí a dobrým tenisem.