Detail ligy - Amatérský turnaj v tenise 2013

31.08.2013

V sobotu 31. srpna 2013 se uskutečnil za ideálního počasí tenisový turnaj na kurtech Třinec - Kamionka.

Do turnaje dvouher bylo přihlášeno celkem 16 hráčů, kteří se utkali v pavouku s možností jedné porážky. Hned v úvodu turnaje jsme byli svědky malé kuriozity, kdy někteří hráči přijeli bez tenisových raket. Díky skvělému personálu na kurtech byl tento problém rychle zažehnán a tenisové rakety vypůjčeny na dobu neurčitou.

K dispozici byly tři antukové kurty, na kterých se postupně vystřídalo všech 16hráčů. Každý z nich odehrál minimálně dva zápasy na jeden vítězný set. Neporažený vítěz dvouher se stal nenápadný Marek Štěrba, který prošel celým turnajem bez sebemenšího zaváhání a po zásluze zvítězil i ve finále nad Vlastislavem Klárem 6:1. Třetí místo v této kategorii obsadil Zdeněk Turoň, který v boji o postup do finále prohrál s věčně usměvavým Vlastou Klárem. Neoblíbené 4. místo obsadil Petr Štěrba. Na 5-6. místě se umístili Milan Worek a Rostislav Turoň. 7 až 8. místo obsadili Martin Worek a Lukáš Turoň. Na 9-12. místě skončili Petr Bartošek, Tomáš Worek, Radek Mendrok a Bogdan Piwko. 12-16. místo si rozdělili Libor Šulgan, Radek Cienciala, František Macura a Martin Slowiaczek.

Do turnaje čtyřher se přihlásilo 8 mužských dvojic + jedna smíšena dvojice tvořena duem Olga a Vlastislav Klar, která vnesla do turnaje příjemné zpestření. Zápasy ve čtyřhře byly dost vyrovnané a mnohdy rozhodovaly o vítězství maličkosti.

Do užšího finále se probojovaly tyto tři dvojice: Libor Šulgan + Bogdan Piwko, Petr a Marek Štěrbovi a Olga + Vlastislav Klar. Třetí místo nakonec obsadila smíšená dvojice Olga a Vlastislav Klar, kteří ani nadvakrát nenašli recept na dobře hrající duo Libor Šulgan + Bogdan Piwko a prohráli 6:4 a 6:3. Ve finále si to rozdali Petr a Marek Štěrbovi proti dvojici Libor Šulgan + Bogdan Piwko. Po nádherné tenisové bitvě se z celkového vítězství radovali Petr a Marek Štěrbovi, kteří otočili nepříznivý vývoj zápasu z 1:3 na gamy a 15:40 na konečných 6:3. Nepopulární 4. místo obsadila dvojice Petr Lanz + Antonín Hoďa. Na 5-6. místě skončili Zdeněk Turoň + Petr Bartošek a Jan Kajzar + Radek Rucki. 7 až 8. místo obsadili František Macura + Radek Medrok a Radek Cienciala + Roman Byrtus. Poslední místo zůstalo pro bratry Martina a Milana Worka.

Nejstarším hráčem turnaje se stal Jan Kajzar. Naopak nejmladším účastníkem byl vyhlášen celkový vítěz turnaje Marek Štěrba.

PAVOUK ODEHRANÝCH ZÁPASŮ "DVOUHRA"

PAVOUK ODEHRANÝCH ZÁPASŮ "ČTYŘHRA"

Všem blahopřejeme a děkujeme za účast. Více fotek naleznete na našich webových stránkách v sekci galerie.

Těšíme se na Vás zase příští rok snad na stejném místě se skvělou partou lidí a dobrým tenisem.