Fk Relax - ZO OS KOVO TŽ 5:5

Branky: 2 Goryl, Fuják, Sova, Lukáš Turoň – 2 Csikán, Szuscik, Psczolka, Kopka

Do utkání vstoupilo mužstvo domácích v hodně oslabené sestavě, naopak hosté se představili v klasické sestavě. Lépe začali hráči domácího týmu, kteří hned s první šance udeřili a brankou Ivoše Goryla otevřeli účet zápasu 1:0. Třinecké železárny se tlačily do zakončení, ale domácí se snažili nepustit hráče hostů na dostřel branky. Pár dobrých příležitostí zmařil také brankář Franta Macura. Hráči domácích se spíše bránili a před bránu hostů se dostávali jen sporadicky, ale právě v 10. minutě se podařila kombinace dvou hráčů Relaxu. Jan Sova se krásně uvolnil po pravé straně a předložil míč před bránu, kde se nacházel Lukáš Fuják a pro něj už nebyl problém umístit míč do brány 2:0. Po této brance hosté přitlačili domácí ještě víc a drali se do zakončení. Dlouho nemohli najít recept na takticky dobře zvládnutou obranu Relaxu. Už se zdálo, že do konce první půle nepadne žádná branka. Jenže ve 23. minutě se hostům podařilo snížit, když se před brankářem domácích dostal hostující Michal Szuscik a mezi nohy překonal brankáře Macuru 2:1. Neuběhla však ani minuta a Relax znovu vedl o dvě branky, tentokrát se po přihrávce Ivoše Goryla prosadil Lukáš Turoň, který obstřelil gólmana hostu 3:1. I přesto, že v držení míče a vyložených šancí bylo jasně lepší mužstvo Třineckých železáren, dokázali domácí zúročit všechny své šance a vedli po první půli 3:1.

V druhém dějství se dalo očekávat větší tlak hostujícího týmu a to se taky potvrdilo. Stále více se tlačili před branku domácích. Jenže Relax ve 29. minutě opět svého soupeře překvapil v zakončení po důrazném získání míče v rohu hřiště a následné přihrávce před bránu se míč dostal k Janu Sovovi a ten zvýšil krásnou střelou podél gólmana náskok domácích v zápase už na 4:1. Tato radost ale netrvala dlouho, protože hned po rozehrávce prostřelil gólmana Macuru, zatím nejlepší střelec ligy Vojtěch Csikán 4:2. O dvě minuty později už to bylo jen o jedinou branku, když jeden z obránců Relaxu namazal míč přímo utočníkovi hostů Vojtovi Csikánovi a ten propálil podruhé v zápase brankáře domácích 4:3. Tlak hostů byl znát, Relax se snažil co nejdále držet míč od své brány. Ve 39 minutě se domácím podařil famózní kousek, kdy opět odskočili svému soupeři o dvě branky. Po chybě brankáře Wladka Pielesze trefil opuštěnou branku Ivo Goryl a domácí vedli 5:3.

Po této brance přišla změna v taktice hostů, když brankáře Pielesze nahradil jako 5 hráč do pole Vojtěch Csikán. Od tohoto střídání byla znát obrovská převaha Třineckých Železáren. Ve 43 minutě Relax nezvládl přečíslení a hosté snížili na rozdíl jediné branky zásluhou Vlasty Psczolky 5:4. Dvě minuty před koncem se hostům podařilo vyrovnat, když se tentokrát prosadil Radim Kopka 5:5. Po téhle brance si mužstvo Relaxu vyžádalo time-out, aby trošku vydechlo a domluvilo se na závěrečné taktice. Ve 49. minutě se mohli domácí opět dostat do vedení, když se sám před brankářem hostů objevil nejlepší střelec Relaxu Jan Sova, ale brankáře Csikána nepřekonal. Na druhé straně se v 50. minutě hosté dožadovali penalty po zákroku gólmana domácích na Václava Divinu, ale tento sporný moment posoudil rozhodčí, jako dovolený a nechal pokračovat ve hře. Utkání skončilo remízou 5:5.