Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

Předposlední kolo nabídlo napínavý souboj brankářů

29.10.2014

Ani o svátku se městská liga nezastavila. V úterý bylo na programu již předposlední kolo městské ligy v malé kopané.

Prvním zápasem odstartovala dohrávka 13. kola mezi FK RELAX – FC TIP. Tento zápas sliboval napínavý souboj dvou aspirantu o druhé místo v soutěži. Vzájemný zápas na jaře vyzněl lépe pro domácí, kteří dokázali přehrát Tip v poměru 6:3. Hosté potřebovali vyhrát, aby se dostali do výhodnější pozice nejlépe o čtyři branky. Utkání se od samého začátku hrálo z obou stran velmi opatrně. Všichni si byli vědomi důležitosti zápasu, a proto zřejmě nikoho nemohl překvapit výsledek po prvním poločase 0:0. V druhém dějství se očekával, tlak hostů, ale opak byl pravdou. Relax si během prvních deseti minut vytvořil tři gólové šance, ale narazil na dnes velmi spolehlivě chytající brankáře hostů. Až po chybě obrany hostů se dostali domácí do vedení.  Jenže Tip nesložil zbraně a téměř vzápětí vyrovnal na 1:1. Tento stav nakonec vydržel i přes další šance až do konce utkání.

V 9:00 obsadili hřiště i střídačky mužstva INSTALU a REALU KAMBYS dokonce i s početným dámským publikem! Úvod zápasu patřil hostům. Hned první střela Kambysu skončila za zády brankáře domácích. Do listiny střelců se zapsal svou 44. brankou Petr Bonacina! Jenže dobře rozehraný zápas hosté ztratili v druhém poločase, kdy se střelecky konečně probudili hráči domácích a své šance přetavili v celkové vítězství 5:4! Hatrickem v tomto zápase se blýskl domácí hráč Marian Branný.

V dalším utkání přivítal předposlední PROFIÚKLID mužstvo FC KONSKÁ. Mužem tohoto zápasu se stal jednoznačně brankář domácích Marian Wojnar, který předvedl opravdu skvělý výkon, a hlavně díky jeho zákrokům se domácí na podzim dočkali prvního vítězství 3:1. Hostům nepomohla ani nařízena penalta.

V 11:00 se střetly mužstva TJ NEBORY MK BETIS - GKS TŘINEC. Utkání nabídlo velkou porci šancí především hráčů GKS, kteří si vypracovali gólovky minimálně na tři zápasy. Jenže náhradní gólman domácích byl téměř vždy na svém místě. Naopak Betis využil svých rychlých breaku a vyhrál překvapivě 6:2!

V pravé poledne se odehrál zápas mezi prvním GAMISPORTEM a třetím FC TIPEM. Domácí nepodcenili tento zápas, a nastoupili v silné sestavě, zato na hráčích Tipu se projevilo již jedno odehrané utkání a bylo to na nich od začátku velmi patrné. Gamíci si během prvního poločasu vytvořili bez větších problémů jasný náskok i díky sniperovi Lukáši Nogovi, který vsítil celkem pět branek. V druhém poločase se podařilo hostům sice snížit, ale na vítězství to nestačilo a prohráli 7:5!

Poslední zápas tohoto kola nabídl napínavý souboj mezi FK RELAX – FC PODLESÍ až do samého závěru. Očekával se hlavně souboj aktuálně nejlepších brankářů ligy Františka Macury a Petra Pilcha. Domácí měli stejně jako FC Tip, již jedno utkání za sebou, ale i díky vhodnému doplnění čerstvých hráčů dokázali sehrát s mužstvem Podlesí víc než vyrovnanou partii. Celý zápas nakonec rozhodli dva hráči. V prvé řadě svůj tým podržel v důležitých chvílích brankář hostů Petr Pilch a přesnou mušku měl dnes také momentálně nejlepší střelec Podlesí Milan Worek, který postupně čtyřmi góly rozhodl o těsném vítězství hostů 5:6!

Soutěž o nejlepšího brankáře ovládl v 17. kole Petr Pilch (FC Podlesí), který získává 3 body, Marian Wojnar (Profiúklid) obdržel 2 body, 1 bod si odnesl Ondřej Kreželok (FC Tip).