Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

Pavel Sznapka slaví zaslouženě zlatý hatrick!

16.09.2022

16. července 2022 se uskutečnil jubilejní desátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře, který se odehrál na kurtech v Karviné. Počasí nám přálo a kurty byly parádně připravené.

Do soutěže se přihlásilo celkem 16 hráčů. Bohužel těsně před zahájením turnaje se odhlásili dva hráči kvůli zranění a nemoci. Ale ani to nás nezastavilo a my si užili nejen krásný slunečný letní den, ale i nádherné výměny a spoustu legrace.

Ráno po příchodu všech účastníku včetně jedné dámy Olgy Mencnarowské, která okořenila náš turnaj skvělým tenisem a taky dobrou náladou, proběhlo losování do čtyř skupin, z nichž postupovali všichni hráči do dalších bojů. Hlavním adeptem na titul byl dvojnásobný mistr posledních let Pavel Sznapka, jenže na titul si samozřejmě brousilo zuby více hráčů.

První zápasy začaly v 9:00 a hned v úvodu nebyla nouze o zajímavé zápasy a taky dramatické konce včetně velkých obratů! Skupina smrti byla označena skupina B, kde se hned v prvním zápase mezi Ríšou Daniškem a Rosťou Turoňem zrodil velký obrat. Ríša prohrával v utkání již 0:4, ale nakonec se po velkém boji radoval z vítězství 6:5!

Do tie-breaku došel zápas i ve skupině A mezi Tomášem Laryschem a nováčkem turnaje Pavlem Chlebkem, který se nakonec radoval z první výhry na turnaji.  Ze skupiny A i B postupovali přímo do osmifinále vítězové skupiny. Vítězem skupiny A se stal Tomáš Larysch se 7 body, těsně za ním skončil Luboš Turan se 6 body. Ve skupině B bez ztráty bodu postoupil do osmifinále Josef Škrip. Skupinu C vyhrál favorit turnaje Pavel Sznapka a skupinu D ovládla Olga Mencnarowská, která dokonce Janu Kajzarovi nadělili kanára.

Ve vyřazovacích bojích se nejvíce zapotili Jiří Miech s Janem Kajzarem, jejich utkání rozhodoval až tie-break ve kterém byl nakonec úspěšnější Jan Kajzar a postoupil do osmifinále spolu s dalšími vítězi ve vyřazovacích bojích. Naopak Jiří Miech putoval do skupiny Rentiéru.

V osmifinále už šlo opravdu do tuhého, vítěz postupoval do čtvrtfinále a pro poraženého to znamenalo konec v turnaji. Hned ve dvou zápasech rozhodoval až tie-break. Lukáš Turoň po velkém boji prohrál až v tie-breaku s Josefem Škripem a Tomáš Larysch po jedné z nejdelších her padl s Janem Kajzarem.

V semifinále se utkali Pavel Sznapka s Josefem Škripem a Jan Kajzar s Rosťou Turoněm. Josef Škrip i Jan Kajzar bojovali jako lvi, ale na finále to nakonec nestačilo. Finále ovládl vítěz posledních dvou ročníku Pavel Sznapka, který neztratil během turnaje ani jeden set a zcela zaslouženě zvedl pohár pro vítěze a dokonal, tak jako druhý hráč tohoto turnaje zlatý hatrick!

 

Druhé místo obsadil Rosťa Turoň a poprvé na stupně vítězů ve dvouhře vystoupal Irský objev Josef Škrip! Překvapením turnaje se stal Jan Kajzar, který dokázal postoupit mezi nejlepší čtyřku turnaje!

V boji o Rentiéra roku 2022 se ve finále utkali Jiří Miech se Zdeňkem Turoněm, který tuto soutěž vyhrál v minulém roce a byl tak mírným favoritem. Jenže Jiří Miech měl dnes svůj den a dokázal vyhrát 6:4 a získal, tak po zásluze výherní los Rentiéra!

Poděkování patří všem hráčům, kteří dorazili, a především šéfkuchaři tohoto dne Lukáši Turoňovi, který nám připravil opravdu famózní gulášek a taky Mirkovi Turoňovi nejen za předvedenou hru bez tréninku, ale také za úžasnou fotodokumentaci celého turnaje a v neposlední řadě i Janě a Zdeňkovi Turoňovým za pomoc s organizací a sponzorskými dary.

 

 

Archív soutěží

Archív turnajů

Aktuality

16.09.2022
Pavel Sznapka slaví zaslouženě zlatý hatrick!
16. července 2022 se uskutečnil jubilejní desátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře, který se odehrál na kurtech v Karviné. Počasí nám přálo a kurty byly parádně připravené.
05.01.2022
Futsalová liga 2021 a 2022 zrušena!
Z důvodu vládních opatření byla bohužel zrušena celá futsalová soutěž.
09.08.2021
Pavel a Jakub Sznapkovi ovládli čtyřhru!
V sobotu 7. srpna 2021 proběhl tenisový turnaj ve čtyřhře na kurtech v Třinci u koupaliště, kde nám místní organizace STARS Třinec poskytla zázemí a dva pěkné kurty.

Všechny novinky »

Anketa

Kdo se stane vítězem Futsalové ligy Třinec 2020? Celkem hlasů: 36420

  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage