Vítejte na stránkách světa plného zábavy

Detail ligy - Amatérský turnaj v tenise 2013

31.08.2013

V sobotu 31. srpna 2013 se uskutečnil za ideálního počasí tenisový turnaj na kurtech Třinec - Kamionka.

Do turnaje dvouher bylo přihlášeno celkem 16 hráčů, kteří se utkali v pavouku s možností jedné porážky. Hned v úvodu turnaje jsme byli svědky malé kuriozity, kdy někteří hráči přijeli bez tenisových raket. Díky skvělému personálu na kurtech byl tento problém rychle zažehnán a tenisové rakety vypůjčeny na dobu neurčitou.

K dispozici byly tři antukové kurty, na kterých se postupně vystřídalo všech 16hráčů. Každý z nich odehrál minimálně dva zápasy na jeden vítězný set. Neporažený vítěz dvouher se stal nenápadný Marek Štěrba, který prošel celým turnajem bez sebemenšího zaváhání a po zásluze zvítězil i ve finále nad Vlastislavem Klárem 6:1. Třetí místo v této kategorii obsadil Zdeněk Turoň, který v boji o postup do finále prohrál s věčně usměvavým Vlastou Klárem. Neoblíbené 4. místo obsadil Petr Štěrba. Na 5-6. místě se umístili Milan Worek a Rostislav Turoň. 7 až 8. místo obsadili Martin Worek a Lukáš Turoň. Na 9-12. místě skončili Petr Bartošek, Tomáš Worek, Radek Mendrok a Bogdan Piwko. 12-16. místo si rozdělili Libor Šulgan, Radek Cienciala, František Macura a Martin Slowiaczek.

Do turnaje čtyřher se přihlásilo 8 mužských dvojic + jedna smíšena dvojice tvořena duem Olga a Vlastislav Klar, která vnesla do turnaje příjemné zpestření. Zápasy ve čtyřhře byly dost vyrovnané a mnohdy rozhodovaly o vítězství maličkosti.

Do užšího finále se probojovaly tyto tři dvojice: Libor Šulgan + Bogdan Piwko, Petr a Marek Štěrbovi a Olga + Vlastislav Klar. Třetí místo nakonec obsadila smíšená dvojice Olga a Vlastislav Klar, kteří ani nadvakrát nenašli recept na dobře hrající duo Libor Šulgan + Bogdan Piwko a prohráli 6:4 a 6:3. Ve finále si to rozdali Petr a Marek Štěrbovi proti dvojici Libor Šulgan + Bogdan Piwko. Po nádherné tenisové bitvě se z celkového vítězství radovali Petr a Marek Štěrbovi, kteří otočili nepříznivý vývoj zápasu z 1:3 na gamy a 15:40 na konečných 6:3. Nepopulární 4. místo obsadila dvojice Petr Lanz + Antonín Hoďa. Na 5-6. místě skončili Zdeněk Turoň + Petr Bartošek a Jan Kajzar + Radek Rucki. 7 až 8. místo obsadili František Macura + Radek Medrok a Radek Cienciala + Roman Byrtus. Poslední místo zůstalo pro bratry Martina a Milana Worka.

 

Nejstarším hráčem turnaje se stal Jan Kajzar. Naopak nejmladším účastníkem byl vyhlášen celkový vítěz turnaje Marek Štěrba.

 

PAVOUK ODEHRANÝCH ZÁPASŮ "DVOUHRA"

 

 

PAVOUK ODEHRANÝCH ZÁPASŮ "ČTYŘHRA"

 

Všem blahopřejeme a děkujeme za účast. Více fotek naleznete na našich webových stránkách v sekci galerie.

Těšíme se na Vás zase příští rok snad na stejném místě se skvělou partou lidí a dobrým tenisem.

S pozdravem

Rostislav Turoň

Archív soutěží

Archív turnajů

Aktuality

16.09.2022
Pavel Sznapka slaví zaslouženě zlatý hatrick!
16. července 2022 se uskutečnil jubilejní desátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře, který se odehrál na kurtech v Karviné. Počasí nám přálo a kurty byly parádně připravené.
05.01.2022
Futsalová liga 2021 a 2022 zrušena!
Z důvodu vládních opatření byla bohužel zrušena celá futsalová soutěž.
09.08.2021
Pavel a Jakub Sznapkovi ovládli čtyřhru!
V sobotu 7. srpna 2021 proběhl tenisový turnaj ve čtyřhře na kurtech v Třinci u koupaliště, kde nám místní organizace STARS Třinec poskytla zázemí a dva pěkné kurty.

Všechny novinky »

Anketa

Kdo se stane vítězem Futsalové ligy Třinec 2020? Celkem hlasů: 36419

  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage