Vítejte na stránkách světa plného zábavy

Detail ligy - Turnaj v malé kopané Třinec 2014

26.07.2014

V sobotu 26. července 2013 se uskutečnil již třetí ročník fotbalové turnaje v malé kopané na umělé trávě u 4. Z.Š.

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 mužstev, které se utkaly tradičně ve dvou skupinách. Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší mužstva do semifinále, ostatní hráli o umístění na 5 – 8. místě. Vítězná mužstva pak hrála finále, poraženi o třetí místo. V průběhu turnaje bylo pro hráče a fanoušky připraveno bohaté občerstvení včetně pochutin a také doprovodná soutěž, která vyvrcholila v pravé poledne. Pro zisk putovního poháru a 15 fotbalových dresů muselo vítězné mužstvo ujít strasti plnou cestou až do finále, kde je čekal zatím neporažený soupeř tohoto dne. Na závěr došlo i k příjemné letní sprše přímo na hřišti, kterou připravili hráči vítězného týmu svému manažerovi.


 Hned v prvním utkání SKUPINY A nastoupil obhájce trofeje FC TIP proti mužstvu LOS GALACTICOS a hned v úvodu turnaje nečekaně prohrál 2:3. Do této skupiny patřil také momentálně vedoucí celek městské ligy Třinec a pravidelný účastník fotbalových turnajů po celé České republice tým GAMISPORTU a mladíci z FC KONSKÁ. Právě GAMISPORT prošel skupinou jako nůž máslem, když získal plný počet bodů a postoupil z prvního místa. Za to o druhou postupovou příčku bojovaly mužstva až do poslední minuty. Nakonec se překvapivě z této zamotané skupiny dostali do semifinále hráči FC KONSKÁ, kteří v posledním zápase skupiny dokázali porazit LOS GALACTICOS 3:0. A tím odsunuli obhájce trofeje na třetí nepostupové místo.

Ve SKUPINĚ B se střetly mezi sebou mužstva FK RELAX, TJ NEBORY MK BETIS, REAL KAMBYS a PROFIÚKLID. Finalista minulého ročníku TJ NEBORY MK BETIS se v této skupině trápil a postup neměl vůbec ve svých rukou. Musel spoléhat stejně jako mužstvo PROFIÚKLIDU na klopýtnutí předloňského mistra FK RELAX, který v této skupině sice neprohrál, ale tři remízy nakonec na postup nestačily. Z prvního místa zaslouženě postoupili hráči REALU KAMBYS i díky výborně chytajícímu brankáři Petru Bašandovi, který nepustil za svá záda ani jeden míč! O druhé postupové místo svedli boj v posledním zápase skupiny B mužstva BETISU a PROFIÚKLIDU. Z postupu se nakonec radovali hráči Betisu, když dokázali využít své příležitosti a zvítězili 2:0. Hosté ve složení z hráčů Profiúklidu a Fc Podlesí, doplatili na nesehranost a především na špatnou koncovku.

Ve hře o 5 – 8. místo na sebe narazily mužstva FC TIP – PROFIÚKLID a LOS GALACTICOS – FK RELAX. Obě utkání zvládla lépe domácí mužstva, FC TIP přestřílel hosty 3:1 a LOS GALACTICOS zvítězil až v penaltovém rozstřelu 2:1.

V semifinále se utkaly GAMISPORT – TJ NEBORY MK BETIS a FC KONSKÁ – REAL KAMBYS. Do finále se probojovaly mužstva GAMISPORTU po výhře 3:1 a REALU KAMBYS, který zvítězil nad svým soupeř těsně 2:1.

Boje o konečné umístění odstartoval zápas o 7-8. místo mezi mužstvy PROFIÚKLID – FK RELAX. Domácí až v tomto utkání okusili chuť vítězství a vyhráli těsně 1:0.

V souboji o 5-6. místo si to rozdaly mužstva FC TIP – LOS GALACTICOS. Střelecké galapředstavení předvedli hráči hostů, kteří rozebrali obranu domácích do šroubku a uštědřili   mistrovi krutý debakl 0:7! 

Utkání o 3-4. místo mezi TJ NEBORY MK BETIS – FC KONSKÁ, rozhodl nakonec jediný gól, který vstřelili hosté a získali tak bronzový pohár rozhodčího Pavla Fujáka.

Ve finále na sebe narazili týmy GAMISPORT – REAL KAMBYS. Územní převahu si vytvořil favorizovaný celek domácích, který dlouho nemohl vyzrát na skvěle chytajícího brankáře hostů Petra Bašandu, jenže udeřilo naopak na druhé straně hřiště a hosté se dostali do nadějného vedení. Velmi blízko druhé branky a tím zřejmě i rozhodnutí celého finále měl útočník Kambysu o tři minuty později, jenže zcela odkrytou branku domácích z půlky hřiště netrefil. Jak se říká: „ Nedáš, dostaneš “ platilo i v tomto zápase. Gami nejenže stihlo vyrovnat, ale v samém závěru otočilo vývoj zápasu a zvítězilo 3:1. Hráči domácích včetně trenéra a manažera v jedné osobě Miroslava Máry mohli začít slavit!

 

Kromě mužstev byli také oceněni i jednotliví hráči v těchto kategoriích:

V doprovodné soutěži SILÁK ROKU 2014 zvítězil v silné konkurenci Eduard ObornýTJ NEBORY MK BETIS, když porazil všechny své soupeře tentokrát v páce. Ve finále si poradil i se silným Janem StaňkemLOS GALACTICOS a získal pro svůj tým cennou výhru v podobě tekutého moku se sedmi hvězdičkami. Potvrdil tak sílu mužstva Betisu, který zvítězil v siláku roku i v roce 2013, tehdy ve zvedání Banch - press dle skutečné váhy.

 

NEJMLADŠÍM  a zároveň i NEJLEPŠÍM HRÁČEM turnaje se stal teprve patnáctiletý Patrik ByrtusFC KONSKÁ, který obdržel kromě diplomu, také pamětní medaili a pohár pro nejlepšího hráče.

 

Spolu s ním byl vyhlášen NEJSTARŠÍ HRÁČ turnaje a tím se stal již po třetí v řadě nestárnoucí Vladislav KantorTJ NEBORY MK BETIS.

 

NEJLEPŠÍM BRANKÁŘEM turnaje byl vyhlášen po zásluze Petr BašandaREALU KAMBYS.

 

NEJLEPŠÍM STŘELCEM tohoto ročníku se stal zkušený střelec Lukáš NogaGAMISPORTU se sedmi zásahy.

 

A nakonec NEJLEPŠÍM ROZHODČÍM byl vyhlášen Igor Stoszek, který i v pořádném vedru neztrácel úsměv na tváři.

 

Mistři turnaje O pohár rozhodčího Pavla Fujáka 2014

Všem kapitánům mužstev děkujeme za spolupráci, hráčům za jejich předvedené výkony a hru v rámci fair – play, obsluze, rozhodčímu a všem co se podíleli na přípravách a hladkém průběhu turnaje, děkujeme a těšíme se na Vás zase příští rok.

Fotogalerie z celého turnaje budou k dispozici na stránkách www.svetplnyzabavy.cz  v sekci galerie + možná vyjde článek ve Frýdecko - Místeckém a Třineckém deníku a Hutníku!

 

Rozpis utkání ve skupinách A, B

 

8:00  FC TIP  –  LOS GALACTICOS                                                            2 : 3

8:20  GAMISPORT  –  FC KONSKÁ                                                            2 : 0

8:40  FK RELAX  –  PROFIÚKLID                                                               0 : 0

9:00  REAL KAMBYS  –  TJ NEBORY MK BETIS                                     2 : 0

9:20  FC TIP  –  FC KONSKÁ                                                                       3 : 2

9:40  LOS GALACTICOS  –  GAMISPORT                                                1 : 4

10:00  FK RELAX  –  TJ NEBORY MK BETIS                                           2 : 2

10:20  PROFIÚKLID  –  REAL KAMBYS                                                   0 : 3

10:40  FC TIP  –  GAMISPORT                                                                   2 : 5

11:00  FC KONSKÁ  –  LOS GALACTICOS                                              3 : 0

11:20  FK RELAX  –  REAL KAMBYS                                                         0 : 0

11:40  TJ NEBORY MK BETIS  –  PROFIÚKLID                                      2 : 0

 

SKUPINA A

P

GAMISPORT

    FC TIP    

 GALACTICOS

FC KONSKÁ

Skóre

Body

Pořadí

GAMISPORT

O

5 : 2

4 : 1

2 : 0

11 : 3

9

1.

FC TIP

2 : 5

H

2 : 3

3 : 2

7 : 10

3

3.

GALACTICOS

1 : 4

3 : 2

Á

0 : 3

4 : 9

3

4.

FC KONSKÁ

0 : 2

2 : 3

3 : 0

R

5 : 5

3

2.

 

 

 

SKUPINA B

P

FK RELAX

BETIS

KAMBYS

PROFIÚKLID

Skóre

Body

Pořadí

FK RELAX

O

2 : 2

0 : 0

1 : 0

2 : 2

3

3.

BETIS

2 : 2

H

0 : 2

2 : 0

4 : 4

4

2.

KAMBYS

0 : 0

2 : 0

Á

3 : 0

5 : 0

7

1.

PROFIÚKLID

0 : 0

0 : 2

0 : 3

R

0 : 5

1

4.

 

 

O umístění 5 – 8. Místo

    12:00 FC TIP  –  PROFIÚKLID          3 : 1

                        12:20 GALACTICOS  –  FK RELAX  2 : 1 na penalty

 

Semifinále

12:40  GAMISPORT  –  TJ NEBORY MK BETIS       3 : 1

13:00  FC KONSKÁ  –  REAL KAMBYS                    1 : 2

 

 

O umístění 7 – 8. Místo

13:20 PROFIÚKLID  –  FK RELAX      1  : 0

 

 

O umístění 5 – 6. Místo

13:40 FC TIP  –  LOS GALACTICOS       0 : 7

 

 

O 3 – 4. Místo

14:00  TJ NEBORY MK BETIS   –   FC KONSKÁ        0 : 1

 

 

Finále

14:30 GAMISPORT  –  REAL KAMBYS      3 : 1

 

Archív soutěží

Archív turnajů

Aktuality

16.09.2022
Pavel Sznapka slaví zaslouženě zlatý hatrick!
16. července 2022 se uskutečnil jubilejní desátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře, který se odehrál na kurtech v Karviné. Počasí nám přálo a kurty byly parádně připravené.
05.01.2022
Futsalová liga 2021 a 2022 zrušena!
Z důvodu vládních opatření byla bohužel zrušena celá futsalová soutěž.
09.08.2021
Pavel a Jakub Sznapkovi ovládli čtyřhru!
V sobotu 7. srpna 2021 proběhl tenisový turnaj ve čtyřhře na kurtech v Třinci u koupaliště, kde nám místní organizace STARS Třinec poskytla zázemí a dva pěkné kurty.

Všechny novinky »

Anketa

Kdo se stane vítězem Futsalové ligy Třinec 2020? Celkem hlasů: 36419

  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage