Tenisový maratón zdárně odehrán!

10.09.2015

V sobotu 5. Září 2015 proběhl třetí ročník Amatérského turnaje v Tenise na kurtech v Třinci na Kamionce.

Letošní dvouhry se zúčastnil rekordní počet tenistů! Do této kategorie se přihlásilo celkem 20 hráčů! Do čtyřhry se zapsalo jako v loňském roce 8 párů. V 8 hodin ráno odstartovaly první utkání ve dvouhře. Tento ročník byl ve znamení nováčků a také jednoho maratonce.

K dispozici byly velmi dobře připravené tři antukové dvorce, na kterých se odehrála řada zajímavých duelu. Systém hry byl nastaven tak, že jedná porážka, neznamenala konec v turnaji, ale naopak hráč byl stále ve hře a mohl celý turnaj i vyhrát. Tento systém hry si účastníci turnaje pochvalovali. Vítězství ve dvouhře obhájil již potřetí v řadě Marek Štěrba, který potvrdil roli favorita a nedopustil žádné překvapení v soutěži dvouhry.

I když zdatnými protivníky byli dvě nové tváře soutěže Pavel Sznapka a Richard Danišek oba hráči pocházející z Karviné, kteří zvýšili úroveň tohoto jedinečného turnaje pro tenisové amatéry na Třinecku. Maratonec Pavel Sznapka, který odehrál celkem neuvěřitelných jedenáct zápasů (včetně čtyřhry) skončil nakonec na druhém místě a Richard Danišek obsadil bronzový stupínek.

Nepopulární čtvrté místo obsadil Petr Štěrba, 5 až 6. místo obsadili, nováček v turnaji Roman Cymorek a Rostislav Turoň oba aktéři předvedli velmi slušnou formu. O 7 až 8. místo se podělili Milan Worek a Ota Rykalský. Druhý jmenovaný se turnaje účastnil také poprvé. Další pořadí dvouhry přinášíme níže, kde je uvedeny celý pavouk turnaje.

DVOUHRA - AMATÉRSKÝ TENISOVÝ TURNAJ TŘINEC 2015

Turnaj čtyřhry odstartoval ve 14 hodin a sliboval zajímavé utkání, protože z osmi páru, které se letos do turnaje přihlásily, bylo celkem pět nových dvojic. Vítězství se nakonec podařilo ukořistit nové dvojici Many a Ota Rykalský, kteří po úvodní porážce již neprohráli a postoupili až do finále, kde si to rozdali s rodinnou dvojici Petr a Marek Štěrba, kteří vyhráli oba předešlé turnaje.  Finálový zápas se protáhl až do pozdních večerních hodin. O vítězství rozhodl až tie-break v úplné tmě , ve kterém měli víc štěstí Ota Rykalský s Manym a mohli se tak radovat z premiérového vítězství!

Třetí místo vybojovala dvojice Lukáš a Rostislav Turoňovi . Nepopulární bramborová medaile zbyla na rodinnou dvojici Pavla a Jakuba Sznapkovi. 5 až 6. místo obsadili Petr Bartošek a Richard Danišek. O 7 až 8. místo se rozdělili Zděněk Turoň s Jiřím Miechem a Ludvík Hlaváč s Rostislavem Motykou. Celý rozpis utkání a pořadí čtyhřy přinášíme níže, kde je uvedeny celý pavouk turnaje.

Maratón zápasů 3. ročníku tenisového turnaje skončil v neuvěřitelných 21 hodin vyhlášením výsledků a rozdáním cen pro nejlepší hráče turnaje. Vyhlášen byl i nejstarší účastník turnaje, kterým se stal Ludvík Hlaváč. Naopak nejmladším účastníkem se stal Jan Kroczek. Oba hráči se turnaje zúčastnili poprvé, což pro některé hráče zrovna nebývá jednoduché zapojit se. Proto jsme rádi, že podpořili svou hrou tento téměř rodinný turnaj. Děkujeme všem zúčastněným a doufáme, že se opět za rok sejdeme již na čtvrtém ročníku.

V případě, že se Vám špatně zobrazují pavouky s výsledky, vše najdete v lepší kvalitě v naší galerii včetně fotek.

Velké poděkovaní patří pronajímatelům Tenisových Kurtů na Kamionce manželům Starým bez kterých by se tento turnaj nemohl organizovat. Za výborně připravené tenisové dvorce, občerstvení a hlavně přátelská atmosféra to vše turnaj posunuje o stupeň výše..

Takže za Rok opět na shledanou těší se organizátoři tenisového turnaje Svět Plný Zábavy!!!