Čtvrtý ročník tenisového turnaje zdárně za námi!

06.09.2016

V sobotu 20. 8. 2016 proběhl již čtvrtý ročník Amatérského tenisového Turnaje Svět Plný Zábavy Cup 2016.

Přesně v osm hodin ráno začaly boje v singlu a od 13 hodin následovaly svůj turnaj Páry. Tentokrát se do singlu přihlásilo celkem 16 hráčů. V deblu se představilo také 16 hráčů tedy 8 dvojic. Skvěle připravené kurty a hlavně krásné počasí panovalo po celý čtvrtý ročník. Kurty na Kamionce byly svědky velmi zajímavých zápasů. Letošní ročník byl, co se týče kvality enormně vyrovnaný. Mezi nováčky turnaje v Singlu se přihlásili Miroslav Turoň a letošní ročník mimořádně obohatili i dvě ženy a to nejstarší hráčka turnaje Alena Ascher a teprve 14 letá Tereza Daníšková.

V deblu byli mezi nováčky hned dvě dvojice Petr Sliwka/ Richard Kotala a Richard Daníšek/Terezka Daníšková + dva páry uvítali oproti loňské reprezentaci nové spoluhráče, Ota Rykalský nastoupil s nováčkem tohoto turnaje Petrem Saganem, a Ludvík Hlaváč s novickou Alenou  Ascher.

Začneme popořadě, v singlu mezi čtyři nejlepší, kteří zvládli nástrahy rozlosovaní a nejlépe se vypořádali s pavoukem, ve kterém jedna porážka neznamenala konec v turnaji. Postoupili Tereza Daníšková, Richard Daníšek, Petr Pilch a loňský finalista Pavel Sznapka. V rodinné bitvě nakonec zvítězila zkušenost nad dravým mládím a čtvrté místo mezi muži obsadila nejmladší tenistka Tereza Daníšková, což je určitě velká výzva do dalšího ročníku. Třetí místo ukořistil Petr Pilch, který v turnaji překvapil a dokráčel zaslouženě až na bronzový stupínek. Finále do kterého se probojovali loňský druhý Pavel Sznapka a Třetí Richard Daníšek, nabídlo velmi zajímavý průběh, kdy ani jeden z hráčů nechtěl připustit svou porážku a přes vyhrocenou závěrečnou tečku nakonec druhé místo patřilo Pavlovi Sznapkovi a s celkového vítězství se radoval Richard Daníšek.

V deblu se nejvíce dařilo dvojici Ota Rykalský / Petr Sagan, kteří přešli turnajem jako nůž máslem bez jediné porážky, stopku jim vystavila před finálovým duelem až tma! Další dvojici, která v turnaji zanechala dobrý dojem, byli Radek Rucki s Janem Kajzarem, kteří až v závěru přišli o finálovou účast, kdy nestačili ve vyrovnané odvetě na dvojici Rostislav Turoň a Lukáš Turoň. Mezi tři nejlepší do odloženého čtvrtečního finále postoupily tyto dvojice: Rostislav a Lukáš Turoňovi, Pavel a Jakub Sznapkovi a právě zmiňovaní Ota Rykalský s Petrem Saganem.  Třetí místo nakonec obhájili Rosťa Turoň s Lukášem Turoněm. Ve finále nakonec více sehranosti i štěstí na raketě přálo dvojici Ota Rykalský /Petr Sagan, kteří se radovali s celkového vítězství. Stříbrné medaile si odvezli otec se synem Pavel a Jakub Sznapkovi.

Je za námi čtvrtý ročník tohoto jedinečného turnaje pro tenisové amatéry a nadšence bílého sportu. Opět jsme mohli vidět krásné zápasy a letošní ročník co se týče kvality, byl opravdu velmi vyrovnaný. Velké poděkování patři výborné obsluze kurtů na Kamionce Rodině Bazgierových, kteří se o nás po celý den starali a taky organizátorům turnaje bez, kterých by to snad ani nešlo. Rovněž děkujeme všem účastníkům turnaje a fanouškům a už nyní vám můžeme sdělit, že i v dalším roce počítáme s vaší přízní na tomto téměř rodinném turnaji na Třinecku. Doufám, že nám zachováte přízeň a dále nás budete podporovat svou účastí.

S pozdravem Organizátoři turnaje pod záštitou Světa Plného Zábavy.