Noční badmintonový maraton úspěšně za námi!

26.04.2017

V sobotu 8. dubna 2017 proběhl premiérový turnaj v badmintonu.

V 19:00 odstartovaly noční badminton kategorii single do kterého se přihlásilo 18 hráčů a také dvě odvážné dámy Radka Samková a Pavlína Turoňová. Obě bojovali srdnatě, a i když se jim ze skupin nepodařilo postoupit zanechali na hřišti velmi dobrý dojem a celou soutěž příjemně okořenily.

Po úvodních skupinách v singlu se mezi favority přesvědčivě zařadili Petr Sikora, Pavel Homola a Tomáš Sikora, kteří vyhráli své skupiny. Ve vyřazovacích bojích všichni tři favoriti postoupili suverénně až do semifinále, kde je doprovodil jako jediný zástupce městské ligy v malé kopané Martin Worek z FC Podlesí. Boj o finále po dramatickém boji zvládl lépe Petr Sikora, který na body udolal Pavla Homolu. Ve druhém utkání se střetli Tomáš Sikora a Martin Worek. V lepší formě se nakonec ukázal Tomáš Sikora, který postoupil do finále, kde na něj čekal Petr Sikora. O třetí místo se utkali Pavel Homola s Martinem Workem. Bronzovou příčku nakonec zaslouženě získal Pavel Homola. Ve finále se střetli nejlepší hráči tohoto turnaje Petr a Tomáš Sikorovi. V něm prokázal pevnější nervy Petr Sikora, který zvítězil až na body 29:27 a získal, tak premiérový titul tohoto jedinečného turnaje!

Hned po odehraných skupinách v singlu byly rozlosovány skupiny Double mix do kterých se přihlásilo celkem 11 dvojic. Skupiny Double mix ovládly suverénně dvojice Alena Roiková s Tomášem Sikorou a Romana Krátká s Petrem Sikorou.

Do semifinále se kromě těchto dvojic probojovali také Kateřina Dyrčíková s Pavlem Homolou a jediní zástupci Městské ligy v malé kopané Jana Mrózková s Petrem Dytkem.  Do finále postoupili po velkém boji Alena Roiková s Tomášem Sikorou a Romana Krátká s Petrem Sikorou. O třetí místo si to rozdali Kateřina Dyrčíková s Pavlem Homolou proti Janě Mrózkové s Petrem Dytkem. Z třetího místa se nakonec radovali Kateřina Dyrčíková s Pavlem Homolou. Ve finále neponechali nic náhodě Romana Krátká s Petrem Sikorou, kteří porazili pár Alena Roiková s Tomášem Sikorou 2:0 a radovali se z vítězství v této kategorii!

Do kategorie Double Men se přihlásilo pět párů, ti se utkali v jedné skupině systémem každý s každým. Vítězem se stali bez ztráty bodu Petr a Tomáš Sikorovi, kteří ovládli turnajový maratón ve všech kategoriích. Na druhém místě skončili sympaťáci Zdeněk Noga s Rosťou Martynkem a třetí místo urvali zaslouženě Tomáš Heczko s Radimem Smolkou.

Velmi dobře obsazený turnaj je výzvou, jak pro hráče, tak i pro organizátory tohoto turnaje, kteří by rádi něco podobného uspořádali již na konci tohoto roku! Tak uvidíme, zda se jim to podaří..

Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným za předvedené výkony a účast na tomto premiérovým turnaji a také panu správci, který nám s organizací hodně pomohl včetně členů organizačního týmu slečně Julii Koždoňové, Nikol Jurzycové, Lukáši a Mirkovi Turoňovým.

Fotky najdete v naší galerii, která bude během tohoto týdne postupně doplněna.