Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

Pavel Sznapka vítěz tenisového turnaje!

04.08.2020

Je za námi již 8. ročník amatérského tenisového turnaje v Třinci.

 Tentokrát se turnaj v singlech odehrál na tenisových kurtech v Třinci u koupaliště, kde nám místní ogranizace STARS Třinec poskytla zázemí a dva pěkné kurty na kterých se odehrála nejedna tenisová bitva. Naštěstí nám počasí přálo a celý turnaj se odehrál bez přerušení. Letošní ročník prošel celou řadou změn, kromě zázemí se změnily i pravidla hry, kdy si každý hráč zahrál minimálně tři utkání, což v předchozích ročnících nebylo možné zajistit a také došlo ke změně tradičních pohárů.

Do hry se přihlásilo celkem 17 hráčů, ale pár dní před turnajem se začaly hlásit první omluvenky z důvodu zranění. Nakonec účast potvrdilo dvanáct statečných z toho rovnou čtyři nováčci Michal Ruttkay, Zdeněk Lukosz, Luboš Turan a Ivo Goryl. Všichni čtyři tenisté zdravě oživili tento turnaj a svými výkony určitě nezklamali, ba naopak byli milým překvapením celého turnaje. Dva dny před začátkem turnaje proběhlo losování do tří skupin. V každé skupině byl jeden nasazený hráč, který výsledkově v předchozích ročnících patřil k nejlepším.

Ve skupině A to byl Jakub Pindor, ve skupině B Lukáš Turoň a ve skupině C Pavel Sznapka. Hned na úvod se nám přestavili všichni favorité skupin, kteří proti sobě měli nováčky této soutěže. Jakub Pindor ve skupině A narazil na Ivo Goryla. Na druhém kurtu ve skupině B se proti sobě postavili nasazený Lukáš Turoň proti Zdeňku Lukoszovi a ve skupině C zahájil svůj první zápas nasazený Pavel Sznapka, také proti nováčkovi turnaje Michalu Ruttkayovi. Všichni tři nováčci dokazovali, že tenis hrát umí a své soupeře opravdu potrápili, a i když nevyhráli, zanechali na kurtu velmi dobrý dojem.

 

 V dalších zápasech to jen potvrzovali. Svým výkonem přispěl k milým překvapením také Luboš Turan, který nakonec postoupil spolu s Michalem Ruttkayem a Zdeňkem Lukoszem do finálového pavouku a postarali se tak o nováčkovskou senzaci! Papíroví favoriti skupin také neponechali nic náhodě a postoupili do finalového pavouku dokonce bez ztráty bodu a čekali na své soupeře. Mezi osmičku nejlepších se nakonec prodral i Jiří Miech a Rosťa Turoň. Černý Petr tohoto turnaje zůstal u Jana Kajzara, který ve skupině obdivuhodně otočil zápas s Manym z 2:5 na 7:5! Ale nakonec k postupu ani tato výhra nestačila. Manyho asi tento divoký a vyrovnaný zápas trošku rozhodil a v dalších utkáních bohužel nezvítězil, ale úsměv na rtu ho ani přesto neopustil a turnaj opustil se ctí a dobrou náladou.

 Mezi 8 nejlepších se nakonec nedostal ani Ivo Goryl a Vlasta Pscolka, který se první dva zápasy hledal a ve třetím dokázal potrápit jednoho z favoritů Lukáše Turoně, ale na postup to bohužel nestačilo. ¨

Ve čtvrtfinále na sebe narazili tyto dvojice Jakub Pindor – Luboš Turan, Lukáš Turoň – Zdeněk Lukosz, Pavel Sznapka – Jiří Miech a Michal Ruttkay – Rosťa Turoň. V tomto kole rozhodly zkušenosti, kdy nováčci soutěže i když se rvali, jako lvi nedokázali projít do semifinále. Nejblíž k němu měl Michal Ruttkay, který sehrál vyrovnanou partii se svým soupeřem, ale doplatil na nevynucené chyby. Nakonec obsadil pěkné 5. místo a stal se nejlepším nováčkem tohoto ročníku a zároveň i nejmladším účastníkem soutěže. Na šestém místě skončil Jiří Miech, na sedmé pozici Zdeněk Lukosz a osmý skončil Luboš Turan. Mezi nejlepší čtveřici se dostali všichni favoriti tohoto turnaje včetně jednoho překvapení v podobě Rosti Turoně, který poprvé v celé historii postoupil do semifinále.

 Boj o finále nabídl neskutečný tenis. Tak vyrovnané semifinále tento turnaj nepamatuje. Oba zápasy se hrály téměř hodinu a musel je ukončit až tie-break, ve kterém se přiklonilo štěstí k největším favoritům tohoto turnaje Jakubu Pindorovi a Pavlu Sznapkovi, kteří tak postoupili do finále!

  Boj o třetí místo svedli Lukáš a Rosťa Turoňovi. Oba hráči si překvapivě drželi svá podání téměř dokonce. Už se zdálo, že i tento zápas skončí tie-breakem. Za stavu 4:5 se však podařilo prolomit Rosťovi Turoňovi podání svého soupeře a rozhodl, tak se štěstím o bronzové medaili.

Ve finále trošku překvapivě, ale zcela zaslouženě porazil jeden z veteránů tohoto turnaje Pavel Sznapka již čtyřnásobného finalistu Jakuba Pindora 6:1 a mohl tak zvednout nad hlavu velkou salátovou mísu, která se letos poprvé udělovala pro tři nejlepší tenisty.

Všem Vám moc děkujeme za účast a předvedenou hru, za kterou by se někdy ani Roger Federer s Novákem Djokovičem určitě nemuseli stydět a také Zděňku a Lukáši Turoňovým, kteří nám pomohli s organizací celého turnaje a my si toho velmi vážíme.  Přejeme všem pevné zdraví a už teď se těšíme na další turnaj, který nás čeká již za pár dní v sobotu 8. srpna 2020 opět na koupališti tentokrát ve čtyřhrách!

 

Těšíme se na Vás!

 

Archív soutěží

Archív turnajů

Aktuality

05.01.2022
Futsalová liga 2021 a 2022 zrušena!
Z důvodu vládních opatření byla bohužel zrušena celá futsalová soutěž.
09.08.2021
Pavel a Jakub Sznapkovi ovládli čtyřhru!
V sobotu 7. srpna 2021 proběhl tenisový turnaj ve čtyřhře na kurtech v Třinci u koupaliště, kde nám místní organizace STARS Třinec poskytla zázemí a dva pěkné kurty.
02.08.2021
Pavel Sznapka obhájil titul ve dvouhře!
Devátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře nakonec mimořádně proběhl na kurtech Kovony v Karviné.

Všechny novinky »

Anketa

Kdo se stane vítězem Futsalové ligy Třinec 2020? Celkem hlasů: 8760

  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage