Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

Pavel Sznapka obhájil titul ve dvouhře!

02.08.2021

Devátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře nakonec mimořádně proběhl na kurtech Kovony v Karviné.

Byla to blesková akce, o které se rozhodlo až ráno v den turnaje. Díky aktuálnímu počasí, které v Třinci panovalo a dohodě všech hráčů jsme se rozhodli místo odložení o přesun celého turnaje do Karviné. Díky Ríšovi Daníškovi, který zajistil nejen kurty, ale i celkový servis se to povedlo na jedničku! I díky rychlé reakci všech hráčů se nakonec celý turnaj podařil během soboty odehrát včetně premiérové „milionářské soutěže“, která se stala letos novinkou turnaje.

I v tomto roce jsme mohli přivítat nováčky turnaje, kterými byli Tomáš Larysch a Josef Škrip. Ten k nám přiletěl z dalekého Irska. Celkem se do turnaje přihlásilo 12 hráčů, kteří byli rozděleni do čtyř skupin. Z každé skupiny postupovali první dva do finálového pavouku a třetí ze skupiny mohl ochutnat milionářskou soutěž, kde si to rozdali v jedné skupině každý s každým.

Milionářskou soutěž poprvé okusili Josef Škrip, který se postupně rozehrával, Igor Madari, který se už viděl na dovolené, Zdeněk Turoň a Luboš Turan staří harcovnici, kteří nedají nic zadarmo. Pro miliónový los si nakonec došel ten nejzkušenější ze všech Zdeněk Turoň, který nenašel přemožitele a vyhrál všechny bitvy. 

Do finálového pavouku se dostali Petr Pilch, Pavel Sznapka, Richard Daníšek, Jiří Miech, Lukáš Turoň, Zdeněk Lukosz, Tomáš Larysch a Rostislav Turoň. Zřejmě nejdelší zápas v historii tohoto turnaje se odehrál ve finálovém pavouku mezi Tomášem Laryschem a Lukášem Turoněm, kdy jeden set hráli přes hodinu.  Milým překvapením turnaje byl právě nováček Tomáš Larysch, který již ve skupině předváděl skvělý tenis a jako jediný dokázal dokonce porazit mistra minulého ročníku Pavla Sznapku. Ovšem největším překvapením celého turnaje se stal neúnavný Zdeněk Lukosz, který nejenže postoupil z těžké skupiny A, ale ve finálovém pavouku došel téměř až na vrchol. Před branami finále mu vystavil stopku až v tie-breaku Rosťa Turoň, který tak měl možnost odčinit kanára, kterého dostal od Pavla Sznapky v semifinálovém utkání. Jenže ani ve finále se mu to nepodařilo a prohrál 4:6. Pavel Sznapka se stal zcela zaslouženě nejstarším obhájcem titulu v dějinách tohoto turnaje a v jubilejním desátém ročníku, který nás čeká příští rok bude útočit na hatrick!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archív soutěží

Archív turnajů

Aktuality

16.09.2022
Pavel Sznapka slaví zaslouženě zlatý hatrick!
16. července 2022 se uskutečnil jubilejní desátý ročník amatérského tenisového turnaje ve dvouhře, který se odehrál na kurtech v Karviné. Počasí nám přálo a kurty byly parádně připravené.
05.01.2022
Futsalová liga 2021 a 2022 zrušena!
Z důvodu vládních opatření byla bohužel zrušena celá futsalová soutěž.
09.08.2021
Pavel a Jakub Sznapkovi ovládli čtyřhru!
V sobotu 7. srpna 2021 proběhl tenisový turnaj ve čtyřhře na kurtech v Třinci u koupaliště, kde nám místní organizace STARS Třinec poskytla zázemí a dva pěkné kurty.

Všechny novinky »

Anketa

Kdo se stane vítězem Futsalové ligy Třinec 2020? Celkem hlasů: 8841

  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage