Kapitánem mužstva Real Kambys a prozatím vedoucího celku městské futsalové ligy Třinec.

dovol mi položit Ti pár otázek v rozběhnuté soutěži.

1. Na úvod by nás všechny zajímalo, kdy a jak vlastně vznikl název vašeho klubu Real Kambys? Můžeš nám prozradit, koho to byl nápad?

No abych pravdu řekl, tak název Real Kambys vznikal postupně. Co si pamatuji, tak se prvně používal pouze název Kambys (spojení slov Kamionka a Bystřice). Ten tým byl složen z lidí, kteří žili v daných lokalitách a pod tímto názvem hrávali městskou ligu ještě na hřišti u 6. Základní školy. Postupem času se liga přesunula na 4. ZŠ (Základní škola Dany a Emila Zátopkových), kde jsme se v jednom ročníku přihlásili pod názvem Real Kambys. Asi to mělo souvislost s bílými dresy (tričky) po vzoru Realu Madrid. Takže název jsme nevymysleli my, ale pouze oprášili a rozšířili o jedno slovo (autor názvu neznámý).

2. Změnil se Váš tým od té doby?

Co se týče změny v týmu, tak asi největší změna je věkový průměr, který se „nepatrně“ zvýšil. Někteří už s fotbalem skončili a věnují se mu pouze rekreačně. Jiní stále svá jména nacházejí v regionálním tisku. Ze studentů se stali zaměstnanci. Z dětí se stali otcové atd.

3. Pamatuješ si na Vaše nejlepší umístění v této soutěži?

Asi to bude rok 2008. Kdy jsme skončili na 2. místě. V té době bylo ještě v soutěži 15 týmu.

4. Kromě městské ligy v malé kopané jste hrávali i různé fotbalové turnaje. Jaký turnaj byl pro Vás nejúspěšnější a na jaký naopak vzpomínáš jako na největší propadák?

Nejúspěšnější turnaj byl první ročník Vánočního turnaje v Třinci, který se konal v prosinci roku 2003. V té době to byl ještě dvoudenní turnaj v hale STARS. Tehdy jsme ho vyhráli jako Real Kambys. A na největší propadák si nepamatuji. To asi proto, že žádný nebyl. Ale jak si to kluci přečtou, tak mi možná nějaký připomenou. Uvidíme.

5. Plánujete se svým týmem do budoucna, účastnit se ještě nějakých turnajů či městské ligy v malé kopané?

Tak to je opravdu těžká otázka. Co se týče naši účasti na městské lize v malé kopané, tak tomu moc nadějí nedávám. Je to úplně jiná soutěž, hrací měsíce jsou jiné a je tam potřeba většího počtu hráčů než na futsalovou ligu. Ale v týmu už zazněl návrh, zda se tam nepřihlásíme. Ale byl to jen jeden člověk a já to nebyl. Nějaký turnaj, který se pořádá v Třinci, možná zkusíme. Třeba ten prosincový v roce 2013 (Vánoční turnaj), kdy bude mít naše velké vítězství v tomto turnaji jubileum a to 10. let.

6. Letos jste se po dlouhé době, dali zase dohromady. Kolik let jste spolu nehráli a koho to byl nápad přihlásit se právě do městské futsalové ligy?

Naposledy jsme pod názvem Real Kambys hráli v roce 2009. Takže nějaké čtyři roky jsme nehráli v tomto složení. Nápad to byl můj, jelikož přes zimu mi fotbal chybí, futsal mne baví a chtěl jsem obnovit staré dobré časy. Ale dlouho jsem nad tím přemýšlel. Nakonec jsem moc rád, že to dopadlo tak jak to dopadlo a hrajeme městskou futsalovou ligu.

7. Když už jsme u futsalové ligy, start do této soutěže se Vám opravdu povedl. Když se podíváme na tabulku, jste zatím v čele soutěže bez ztráty bodu a anketě dokonce suverénně vévodíte. Jaké cíle jste měli před začátkem soutěže?

Začnu poslední otázkou. Našim cílem bylo a stále je si ten futsal užít. Samozřejmě, že poslední skončit nechceme. A za úspěch bychom považovali, kdybychom skončili do 3. místa. To by bylo opravdu moc fajn. Ale soutěž je na začátku, bude ještě spousta zápasů a ve hře je dost bodů, které můžeme ztratit anebo získat.

Anketa je takový bonus. Ukazuje, kolik máš ochotných fanoušků, kteří Ti dají svůj hlas. Ale vítězství v anketě bych klidně vyměnil za vítězství v tomto ročníku městské futsalové ligy.

8. Zatím to vypadá, že pokud půjde všechno dobře, mohli byste se o titul městské ligy porvat v přímém souboji právě v posledním kole a zároveň i zápase soutěže proti Třineckým Železárnám. Co na tuto zajímavou příležitost říkáš? A jak vidíš případné šance proti tomuto silnému soupeři?

Pokud by to šlo, jak říkáš, tak by ten poslední zápas byl určitě pro oba týmy zajímavý. Ale zároveň musím říct, že se to asi nestane. Protože nás ještě čekají tři zápasy, velmi těžké tři zápasy, kde opravdu bude záležet na mnoha okolnostech. Bylo by to moc super si s nimi zahrát o první místo, ale my se musíme dívat na každý zápas jednotlivě, jít od zápasu k zápasu a uvidíme, co nám to v konečné tabulce ukáže. A ty šance? Neumím tipovat, musíme si všichni počkat.

9. Většinu mužstev v soutěži asi znáš, který manšaft podle tvé úvahy má ještě šanci zamíchat pořadím a kdo tě naopak zatím svými výkony zklamal?

Zamíchat pořadím mají podle mne šanci všechny týmy. Tabulka bude vypadat jinak než teď. Určitě FK Relax bude ve zbytku soutěže hrát velmi důležitou roli, dokonce bych si troufl říct, že bude do třetího místa. A kdo zklamal svým výkonem? Dalo by se říci, že podle součastného umístění to je Grumond, ale není to tak. V prvních kolech doplatil na neúčast několika hráčů. V předešlém kole ukázali svou sílu a teď určitě budou chtít v dalším kole získat první body. A to budou hrát zrovna proti nám. Takže mne nikdo vysloveně nezklamal. Všechny týmy jsou hodně vyrovnané a každá maličkost rozhoduje.

10. Vím, že jsi přispěl svými postřehy a názory také k tvorbě pravidel a vnitřních směrnic městské ligy. Napadá tě ještě něco, na čem by organizátoři soutěže měli zapracovat, změnit či vylepšit?

Tak pravidla jsou jasně dána. Pokud se budou dodržovat a budou platit stejně pro všechny tak nemám připomínky. Ovšem mluvím za sebe. Možná jiní budou jiného názoru. Ale zatím jsem nic neslyšel. Co se týče soutěže? Co by se dalo vylepšit? Leden je ideální měsíc pro začátek celé ligy, hrací časy bych možná posunul na pozdní odpolední hodiny. Ale taky vím, že to všechno nejde tak lehce naplánovat, aby to vyhovovalo všem. A proto další směrování soutěže bych nechal až po skončení ligy.

11. Poslední otázka se týká nejlepšího střelce. Kdo je tvůj velký favorit a kolik gólů myslíš, že by mohlo stačit na vítězství v této soutěži?

No když se podívám na tabulku střelců, tak tam jsou jména, která by to i mohla vyhrát. Samozřejmě bych byl rád, kdyby to byl někdo od nás, máme tam takové hráče, kteří by do konečné tabulky mohli promluvit (Dytko P. nebo Kohut P.). Posledně jmenovány je dokonce vítězem tabulky střelců loňské městské ligy v malé kopané. Takže nějaký potenciál tam je. Ale můj tip je ten, kdo odehraje všechna kola. A vítězi bude stačit 11 branek. Uvidíme na konci soutěže, jak jsem byl moc daleko nebo naopak blízko.

Na závěr bych chtěl poděkovat organizátorům, že jste do toho nakonec šli a že se první ročník uskutečňuje. A to především Rosťovi Turoňovi.

Díky,

Petr Bonacina

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v dalších zápasech a hlavně radost ze hry.