FK Relax - Instal 11:4

V prvním svém vystoupení v novém ročníku městské ligy se představil Relax proti mužstvu Instalu.

Čekalo se velice opatrné utkání. Které naopak vůbec opatrné nebylo. Od začátku zápasu přebrali roli favorita právě hráči Relaxu, kteří svého soupeře po celé utkání tlačili. První branka přišla v 5 minutě, prosadil se po kombinaci Rostislav Turoň 1:0. Na tuhle branku ještě Instal odpověděl vyrovnávacím gólem, kdy obrana domácích nepokryla hostujícího útočníka a bylo to 1:1.  Autorem branky byl Liberda. Asi o dvě minuty později se prosadil krásnou střelou skoro z poloviny hřiště Lukáš Turoň a bylo to 2:1 pro domácí. Další branka padla po spolupráci Lukáš Turoň versus Rostislav Turoň a druhý jmenovaný nedal žádnou šanci brankáři hostů 3:1. Čtvrtá branka padla po samostatné akci, kdy po brejku se před hostujícím gólmanem objevil Rosťa Turoň a nemýlil se 4:1. Ještě do přestávky padla jedna branka a to z kopačky Tomáše Friedla, který se ze strany prosadil 5:1.

Druhý poločas začal lépe Instal, který více hrozil z brejků. Hned v úvodu druhého poločasu se prosadil útočník hostujícího mužstva a bylo to 5:2 z pohledu Relaxu. Ve 30. minutě zápasu padla další branka utkání a to se prosadil Lukáš Turoň, kterému míč předložil Jan Sova, a bylo to 6:2.Hosté poté opět snížili když rychlý protiútok proměnil Lacer 6:3. Další branka padla po rychlé akci, kterou vsítil opět střelec utkání Rostislav Turoň 7:3. Ve 42. minutě už to bylo o pět branek, kdy se prosadil  krásnou střelou k tyči Turoň Zdeněk 8:3. Vzápětí obešel gólmana hostů Rosťa Turoň a vsítil svou pátou branku domácích 9:3. Hosté se ještě radovali z jedné branky, když byli v šestnáctce důrazní a po chybě obránce vsítil branku Kantor 9:4. Pak přišla 46. minuta a branka na 10:4, kdy se prosadil Jan Jochymek, který nenechal nic náhodě a uklidil míč do prázdné branky. Poslední branka utkání přišla minutu před koncem utkání a vsítil ji aktivní Tomáš Friedl 11:4. Relax vstoupil do soutěže zaslouženou výhrou. Mužstvo z Instalu působilo hodně nesehraným dojmem, ale další utkání ukážou, kdo bude letos favoritem Třinecké městské ligy.